12.9.2010 otevřeno: 2024 x

Neděle přinesla vítězství Jičína a Přerova

Dva zápasy druhého kola dnes byly k vidění na extraligových palubovkách. Jičín přivítal loňského semifinalistu Hranice a loňský nováček Přerov o první body bojoval na půdě Frýdku-Místku.

ZUBR Extraliga - 2.kolo

Jičín – Hranice 20:18 (8:10)
Vyrovnané a na góly chudé utkání dnes sledovali diváci v Jičíně. V prvním poločase tahali za delší konec spíše hráči hostů, kteří se v 6. minutě ujali vedení 3:0 a díky střelecké potenci posily Doláka a výborným zákrokům zkušeného gólmana Kučerky udrželi náskok po celou první půli utkání. Na začátku druhého poločasu naopak zamkl branku domácí Veverka a Jičín tak ve 40. minutě otočil skóre 15:14. Až do 58. minuty se pak oba celky střídaly ve vedení maximálně o jednu branku. Závěrečné dvě minuty se odehrály v režii zkušeného Aleše Babáka, který rozhodl o těsném vítězství domácích v zápase, jemuž by slušela remíza.

Nejlepší střelec Jičína: Masák 7/3, Babák A. 4, Babák T. 3
Nejlepší střelec Hranic: Dolák 5, Bednařík 4, Čadra 4
Sedmimetrové hody: 4/4 – 0/0, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 450

Frýdek–Místek – Přerov 22:33 (13:18)
Rozdílem třídy přejel dnes loňský nováček extraligy oslabený Frýdek-Místek. Hosté nedali domácím prakticky žádnou šanci, od úvodního hvizdu vedli a celý první poločas svůj náskok navyšovali. Domácí se nadechli jenom na začátku druhého poločasu, kdy stav zkorigovali na nadějných 16:19. Výborná obrana Přerova a skvělý brankář Kosatík jim víc nedovolili. Největší osobností zápasu byl jedenácti gólový střelec Přerova Robert Plšek. K výraznému rozdílu ve skóre přispěly ve druhém poločase i dvě pěti gólové šňůry hostů kolem čtyřicáté a padesáté páté minuty. Bude posílený Přerov překvapením letošního ročníku?

Nejlepší střelec Frýdku-Místku: Meca 6, Vacula 5, Holbein 4
Nejlepší střelec Přerova: Plšek 11, Pernička 6/1, Vyjídák 4, Kafka 4
Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/1, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 436