11.9.2010 otevřeno: 2199 x

První extraligové body zůstávají v Plzni

Extraligová sezóna se nám otevírá tento víkend. V televizním utkání ji zahájily dva české týmy – Plzeň hostila Lovosice. V Brně se schylovalo k senzaci, když Karviná vybojovala na palubovce nováčka vítězství o jediný gól.

ZUBR Extraliga - 1.kolo

Plzeň – Lovosice 27:22 (13:12)

Extraligovou sezónu otevřely dnes dopoledne vzájemným utkáním celky Plzně a Lovosic. Plynulý nástup do zápasu se hostům zaseknul v osmé minutě. V následující desetiminutovce se podařilo domácím čtyřikrát skórovat, zatímco celek hostů se nezmohl na jedinou branku (18. minuta 8:6). Pak naopak Lovosice zabraly a třemi rychlými brankami přetáhly vedení na svou stranu. Do přestávky přetahovaná pokračovala a nejmenší možný náskok si nakonec do kabiny odnášeli domácí. Těm se pak podařil lépe i nástup do druhého poločasu a svůj náskok pak neustále navyšovali, až ve 23. minutě narostl do rozdílu 25:18. Tento rozdíl se hostům podařilo do konce utkání ještě kosmeticky zkorigovat na závěrečných 27:22.

Nejlepší střelec Plzně: Bečvář 5, Květoň 4, Šik 4

Nejlepší střelec Lovosic: Motl 9, Chroustovský 4, Krahulík 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 4-2, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 400

Plzeňský Květoň překonává brankáře Kylíška v brance Lovosic

Brno – Karviná 30:31 (13:15)

Jediný gól dělil nováčka z Brna od senzace. Jediný gól chyběl k zisku bodu s posledním českým Mistrem! Jen do osmé minuty a stavu 3:3 se mohlo zdát, že utkání bude vyrovnané. Pak zaveleli hosté do útoku a v 18. minutě už svítil na ukazateli zásadní rozdíl 5:11. Domácí se však nevzdávali lehce, postupně se dotahovali a skvělou koncovkou v poslední minutě první půle se přiblížili na poločasových 13:15. Po příchodu ze šaten však Karvinští nedali domácím šanci a ve 36. minutě už vedli 20:14. Svůj náskok udržovali až do poloviny druhého poločasu, kdy vedli o 7 gólů. Zdánlivě rozhodnutý zápas se však domácí rozhodli zdramatizovat. Ukonejšená Karviná se od 57. minuty a skóre 26:31 nezmohla na gólovou akci a tak si domácí vybojovali senzační výsledek 30:31. Skvělých deset branek si však z tohoto utkání odnáší karvinský kanonýr Mrózek.

Nejlepší střelec Brna: Hastík 5, Hubáček 5/2, Mičola 3, Křibík 3, Paták 3

Nejlepší střelec Karviné: Mrózek 10/6, Hanták 6, Sliwka 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/6, vyloučení: 4 – 10 (přímá ČK Hanisch, Sliwka), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 459

Třeboň – Kopřivnice 32:27 (18:14)

Do utkání vstoupili lépe domácí, v páté minutě vedli 4:0. O tři minuty později to však bylo už jen 4:3 a další navyšování vedení stálo Třeboň spoustu sil. V 18. minutě vedla rozdílem pěti branek a zhruba tento rozdíl ve skóre se jí podařilo udržet až do přestávky. Podobný průběh měla i druhá půle, hosté se zmohli pouze na zdramatizování skóre pět minut před koncem (28:25). Domácí výborně dirigovaní zkušeným Jordákem však další drama nepřipustili a v pohodě získali první letošní body.

Nejlepší střelec Třeboně: Loskot 8/1, Jordák 6, Kubík 6

Nejlepší střelec Kopřivnice: Kolmajer 6, Krejčiřík 5, Toms 5/2

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 250