4.9.2010 otevřeno: 1215 x

Pohár EHF: Dukla z Hlohovce s čtyřbrankovým mankem

Úvodní střetnutí Poháru EHF mezi týmy Dukly Praha a MŠK Hlohovec dnes bylo k vidění na slovenské palubovce. Pražané ze zápasu nakonec odvážejí přijatelný výsledek, který jim dává naději do nedělní odvety.

Pohár EHF: MŠK Hlohovec – HC Dukla Praha 22:18 (10:10)

Velmi přijatelný výsledek po nevydařeném průběhu druhé půle vezou zpět do Česka házenkáři pražské Dukly, kteří dnes nastoupili k úvodnímu duelu Poháru EHF. Přestože Duklu trápila v posledních dnech zranění některých jejich hráčů, dokázala v prvním poločase držet s domácími krok. Hlohovec se sice v úvodu ujal vedení 2:0, ale Pražané jej dokázali během pár minut otočit na 3:2. Později se dokonce Dukla dostala už do tříbrankového vedení 6:3. Hlohovec se z úvodního šoku otřepal a osm minut před koncem bylo srovnáno na 7:7. Po prvním poločase se oba celky rozešly smírně 10:10.

Druhá půle byla zpočátku vyrovnaná, ale v jejím dalším průběhu se podařilo Hlohovci získat až šetibrankový náskok a v 55.minutě za stavu 20:14 pro domácí to s Duklou nevypadlo příliš dobře. Naštěstí pro český celek se pak Dukla dokázala třikrát za sebou prosadit a snížit na 17:20. Hlohovec nakonec zvítězil rozdílem čtyř branek 22:18, když celé utkání provázelo množství neproměněných brankových příležitostí.

Odveta se hraje v neděli 12. září od 16:30 v hale Nového Veselí. Vítěz tohoto duelu se utká ve 2.kole, které se hraje v říjnu, s chorvatským celkem RK Nexe Našice. První zápas se pak hraje na půdě soupeře.

Nejlepší střelci Hlohovce: Strapko 9, F.Zaťko 3/2, Trandžík 2, Pupík 2, Kasagranda 2

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 4, Kotrč 3, Kastner 3, Lehocký 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 0, vylouení: 4 – 5 (ČK Lehocký přímá), rozhodčí: Brkic, Jusufhodzic (AUT), diváků: 1100