22.5.2010 otevřeno: 2967 x

Baráž o ZUBR Extraligu: Dvůr Králové vystřídá Brno

AKTUALIZOVÁNO - Odvetné utkání baráže o nejvyšší soutěž mužů bylo dnes k vidění ve Dvoře Králové. Letošní nováček měl před sebou úkol vymazat čtyřbrankový náskok svého vyzyvatele z úvodního střetnutí.

Baráž o ZUBR Extraligu - 2. utkání

Dvůr Králové - Brno 30:33 (15:14), první utkání 27:31, postupuje Brno

Házenkáři Brna si po čase vybojovali účast mezi mužskou elitou, když i ve druhém zápase baráže dokázali porazit doposud extraligový celek Dvora Králové. První poločas byl dlouho vyrovnaný, když ani jeden z celků nedokázal získat výraznější vedení. To se povedlo na začátku poslední desetiminutovky domácím, kteří čtyřmi brankami dokázali otočit z nepříznivého stavu 11:2 na 15:12 a byli blízko vymazání manka z úvodního zápasu. V závěru první půle ale dvě branky Havíře upravily stav na těsné vedení Dvora Králové.

Brno ve druhé půli otočilo stav ve svůj prospěch a ve 48.minutě vedlo 24:22. Domácí nechtěli ZUBR Extraligu vzdát a další jejich čtyřgólová série otočila utkání zpět na jejich stranu 26:24. Dvoubrankový náskok ve prospěch domácích vydržel do 56.minuty. Závěr zápasu ale vyzněl jednoznačně pro hosty. Dvě minuty před koncem bylo opět srovnáno a zklamaní domácí již neměli síly na odvetu. Tři branky v řadě nakonec určily konečný výsledek zápasu, ve kterém Brno vyhrálo 33:30 a poslalo domácí zpět do 1.ligy. Královo Pole naopak slaví návrat do nejvyšší soutěže po třech letech.

Sestava D.Králové: Babčaník, Vaněček - Etrich, Kotík, Fiedro 4/1, Jůza 3, Kulhánek 6, Voňka, Hracha 8/1, Groh 4, Klouček 3, Zelinka 2, Tesař, Picha

Sestava Brna: Vejtasa, Oppelt - Ryšavý 3, Hubáček 6/3, Jánošík, Hastík 9/1, Mrnuštík, Havíř 4, Kadrman, Zima 7, Ondráček 1, Siuda, Chýlek 3, Loub

Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/4, vyloučení: 9 - 3, rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 310

Průběh utkání: 6-5, 8-10, 15-12, 15-14 -- 18-18, 19-21, 22-22, 22-24, 26-24, 29-28, 30-33