15.5.2010 otevřeno: 2502 x

Baráž o ZUBR Extraligu: Brno do odvety s čtyřbrankovým náskokem

Prvním zápasem dnes byla odstartována baráž o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže mužů ZUBR Extraliga. Nejlepší tým první ligy mužů v úvodním střetnutí na vlastní palubovce přivítal extraligový Dvůr Králové.

Baráž o ZUBR Extraligu - 1.utkání

KP Brno - 1.HK Dvůr Králové 31:27 (13:13)

Tím nejlepším možným způsobem vstoupili házenkáři Brna do úvodního zápasu barážového dvojutkání. Zatímco jejich soupeř se v nervózním začátku nedokázal prosadit, za domácí zvyšoval Siuda v šesté minutě již na 4:0. V dalších minutách se již oba týmy střídaly ve skórování, aby Brno až do stavu 10:7 ve 14.minutě drželo neustále tříbrankový náskok. Tři branky Dvora Králové v řadě korunovány druhým gólem Jůzy ve 22.minutě ale znamenaly srovnání na 10:10 a nerozhodně skončil také první poločas zápasu.

I začátek druhé půle byl ve znamení domácích házenkářů, které tříbranková série posunula do vedení 16:13. A stejně jako v poločase prvním, po nepovedeném začátku se brankově chytili i hosté a oba týmy se opět střídaly v úspěšné střelbě. Na začátku poslední desetiminutovky se Dvoru Králové podařilo snížit na rozdíl jediné branky 25:26. Domácí ale přeci jen chtěli ze zápasu na vlastní palubovce získat co nejvíce a tři minuty před koncem vedli o pět gólů 31:26. Minutu před koncem pak nejlepší střelec hostí Jůza přidal svoji šestou branku a stanovil konečný účet utkání na 27:31

Sestava a střelci Brna: Vejtasa, Oppelt - Ryšavý 1, Hubáček 9/2, Jánošík, Hastík 5/2, Havíř 4, Kadrman, Zima 5, Ondráček 4, Siuda 2, Chýlek, Muškát, Mičola 1

Sestava a střelci D.Králové: Vaněček, Babčaník - Tesař, Zelinka 2, Klouček 4/1, Groh 5, Hracha 5, Voňka, Kulhánek 3, Jůza 6, Fiedor 1, Kotík 1, Etrich, Šturma

Sedmimetrové hody: 7/4 - 2/1, vyloučení: 4 (ČK Ryšavý) - 9 (ČK Fiedor), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 820