9.5.2010 otevřeno: 1648 x

Bronzová repríza v podání Dukly Praha

Po třetí příčce, kterou obsadila Dukla Praha v loňském ročníku, se její házenkáři mohli ze stejného úspěchu radovat i letos. V dramatickém závěru pátého utkání uhájili vedení a tým Hranic porazili o jednu branku.

ZUBR Extraliga – série o 3.místo

5.utkání: Dukla Praha – Hranice 33:32 (17:15), konečný stav série 3:2

K rozhodujícímu pátému střetnutí série nastoupili dnes v Praze na Podvinném mlýně házenkáři Dukly Praha a Hranic. Domácí od začátku utkání nasadili osobní obranu na rozehrávače soupeře Tůmu. Tomu se zpočátku utkání vůbec nedařilo, když brankáře Petržalu neprostřelil dvakrát z vyložené šance. Utkání bylo v první půli ve znamení neproměněných šancí na obou stranách a díky tomu se ani jednomu z celků, které se střídaly ve vedení, nepodařilo odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl. Dukle se po počátečním vedení přestalo dařit v obranné fázi a Hranice toho využívaly k brankám z prostoru brankoviště. Za stavu 10:12 si trenér Dukly Pavel Pauza vybral oddechový čas a jeho svěřenci ještě do poločasu dokázali otočit stav na 17:15.

Hranice na začátku druhé půle rychle srovnaly na 18:18, ale Dukle se náramně vydařila hra ve vlastním oslabení, které vyhrála poměrem 3:1 a opět získala vedení 21:19 (35.minuta). Náskok domácích narostl o dvě minuty později dokonce již na 24:20. Rozdílem 3-4 branek pak Pražané vedli po celý druhý poločas a to ještě pět minut před koncem střetnutí. Dvě tyčky Dukly ale poskytly Hranicím šanci utkání zdramatizovat a tři minuty před koncem to po brance Tůmy bylo již 32:33 z pohledu hostů. Chvíli poté po faulu na Piskače střílel Brabec sedmimetrový hod, ale Kučerka jeho střelu vytěsnil opět jen na tyč. Na druhé straně z bezprostřední blízkosti neuspěl Brůna proti Petržalovi a drama vrcholilo. Dvanáct sekund před koncem poslaly Hranice do hry místo Kučerky sedmého hráče do pole, ale kombinaci se jim již nepodařilo dokončit. Dukla tak po roce mohla slavit zisk bronzových medailí v ZUBR Extralize, Hranice čtvrtým místem dosáhly na nejlepší umístění v klubové historii.

Nejlepší střelci Dukly: Rams 6, Kastner 6, Polášek 6

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 6, Tůma 5, Brůna 5

Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 215