8.5.2010 otevřeno: 1424 x

Třeboň zakončila sezónu výhrou, devátý ale skončil Přerov

Poslední kolo má o tomto víkendu na programu také skupina o 9.-12.příčku. Dnes v ní hostila Třeboň celek Frýdku-Místku a dovedla zápas do vítězného konce.

ZUBR Extraliga - skupina o 9.-12.místo

Třeboň - Frýdek-Místek 28:27 (16:13)

Třeboňští házenkáři zakončili svoje účinkování v letošním ročníku výhrou nad Frýdkem-Místkem. Ani pro něj ale výsledek již nic neznamená, když kolo před koncem bylo jasné, že do baráže půjde nováček ze Dvora Králové. Domácí házenkáři od počátku zápasu vedli a v průběhu první půle dokonce již o pět branek 15:10. Frýdek-Místek ale ještě do poločasu snížil na 13:16, aby se na začátku druhého poločasu přiblížil na minimální rozdíl jediné branky. Poslední čtvrthodina zápasu byla zcela vyrovnaná a o vítězství domácích rozhodlo to, že hosté v posledních pěti minutách vstřelili jedinou branku. Třeboň dokázala získat dvoubrankové vedení, aby nakonec svého soupeře porazila o jednu branku 28:27.

Nejlepší střelci Třeboně: Šulc 6, Kubík 6, Nohava 4, Kotlaba 4/2

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 9/3, Straka 4, Dyba 4/1

Sedmimetrové hody: 5/2 - 6/4, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 200

D.Králové - Přerov 26:32 (16:16)