5.5.2010 otevřeno: 2268 x

Karviná posedmé mistrem, série o třetí místo se protahuje

Čtvrtým zápasem dnes byla ukončena finálová série ZUBR Extraligy. Karviná v domácím prostředí nezaváhala a od počátku zápasu kráčela za vítězstvím a dalším titulem. Dramatičtější je série o třetí příčku, ve které dnes Hranice také využily domácího prostředí a protáhly sérii do rozhodujícího pátého zápasu.

ZUBR Extraliga

Finále: Karviná - Zubří 32:26 (18:12), konečný stav série 3:1

Domácí házenkáři šli v našlapané domácí hale od začátku zápasu za vítězstvím. Neutuchající ovace domácího publika hnaly karvinské hráče dopředu a ti se jim za to odvděčili dalším titulem v řadě. Hostující hráči si drželi domácí na dostřel do 15.minuty, kdy Karviná vedla rozdílem dvou branek 9:7. V dalších minutách si ale domácí drželi tříbrankový náskok, který v posledních pěti minutách narostl až na poločasových 18:12. Začátek druhé přinesl pro Zubří, kterému chyběl zraněný Martin Hrstka, další pohromu v podobě tří branek Karviné v řadě. Ta znamenala odskočení domácích již na devítibrankový rozdíl 21:12. Přestože Zubří se nevzdávalo a několikrát snížilo na rozdíl čtyř branek, na vítězství dnes nedosáhlo. Z toho se raduje Karviná, která po výhře 32:26 získala již sedmý titul v řadě.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 11/2, Farář 4, Šulc 4/1

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 8/2, J. Hrstka 4, Jurka 4

Sedmimetrové hody: 7/5 - 3/2, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 2000

Staronový mistr ČR - HCB OKD Karviná

Utkání o 3.místo: Hranice - Dukla Praha 32:29 (13:16), stav série 2:2

Ve čtvrtém zápase série se oba týmy střídaly ve vedení a to do poloviny prvního poločasu a stavu 7:7. poté hosté sérií tří branek utekli Hranicím na 10:7 a přestože se domácím podařilo v dalším průběhu dvakrát srovnat, do šaten odcházela Dukla se stejným náskok v její prospěch a to 16:13. Během šesti minut druhé půle bylo srovnáno na 18:18 a přestože se Dukla ještě jednou ujala vedení 19:18, další minuty již patřily domácím hráčům. Ti odskočili svému soupeři na tříbrankový rozdíl a ten si i nadále udržovali. Čtyři minuty před koncem vedení Hranic narostlo dokonce na 31:24, aby Dukla v závěru utkání kosmeticky upravila výsledek na konečných 29:32. Páté utkání série, které rozhodne o držiteli bronzových medailí, se hraje v neděli 9. května od 16:30 v Praze.

Nejlepší střelci Hranic: Brůna 6, Tůma 5/1, Indrák 5, Čadra 5

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 8/1, Lehocký 6, Rams 4

Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/1, vyloučení: 7 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 600