2.5.2010 otevřeno: 2015 x

Těsná výhra mistra v Zubří

Stejně jako série o třetí příčku, i finále dnes mělo na programu svoje třetí utkání. A stejně jako v duelu Dukly a Hranic, i v této sérii se do zápasu vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

ZUBR Extraliga – finále

Zubří – Karviná 23:24 (12:12), stav série 1:2

Ve druhém finálovém zápase byl k vidění bojovný výkon s totálním nasazením obou celků. V utkání dominovaly obrany a vynikající výkony brankářů na obou stranách, čemuž nasvědčuje i poměrně nízký počet vstřelených branek obou celků. V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení, i když to bylo častěji na straně hostující Karviné. Poločas pak skončil smírně 12:12. Stejný průběh měla i druhá půle, ve které se Zubří dařilo být většinou o jeden krok napřed. Tak tomu bylo ještě v 58.minutě, ale dvě branky hostů nakonec otočily skóre ve prospěch Karviné. Zubří ještě v závěru zkoušelo hru bez brankáře se sedmi hráči v poli. Taktika týmu vyšla a vypracoval si dobrou šanci na brankovišti. Z toho však vynikajícího Lefana, který ve druhé půli nahradil Mrkvu a výrazně trápil domácí hráče, Mika nepřekonal. Z těsného vítězství se tak radovala Karviná, která v sérii nyní vede 2:1 a bude mít výhodu domácího prostředí.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 6, Číp 4, Krupa 4

Nejlepší střelci Karviné: Hanták 7, Heinz 4, Šulc 4

Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/2, vyloučení: 5 - 9, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 1400

Velkou měrou se o vítězství Karviné zasloužil brankář Lefan a karvinští fanoušci si toho byli velmi dobře vědomi