2.5.2010 otevřeno: 1711 x

Dukla má v sérii navrch, Dvůr Králové čeká baráž

Za nerozhodného stavu 1:1 nastoupili dnes ke svému třetímu zápasu házenkáři Dukly Praha a Hranic. Ti mezi sebou svádějí boj o třetí příčku v ZUBR Extralize a zisk bronzových medailí. Pokračovala také skupina o 9.-12.místo.

ZUBR Extraliga

Série o 3.místo: Dukla Praha - Hranice 31:24 (16:12), stav série 2:1

Dukla ve třetím zápase nepustila svého soupeře po celé utkání do vedení a bez problémů dokráčela k druhé výhře v sérii. V úvodu utkání si vypracovala dvoubrankový náskok, který v poslední desetiminutovce navýšila na poločasový rozdíl čtyř branek 16:12. Druhou půli již hru zcela ovládla, ve 37.minutě svítilo na ukazateli 21:14 pro domácí a Pražané v poklidu přidali druhý bod v sérii po výhře 31:24. Čtvrté utkání se hraje opět v Hranicích.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 10/1, Škvařil 5, Horák 5

Nejlepší střelci Hranic: Tůma 6/3, Čadra 5, Bajgar 3

Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3, vyloučení: 6 (ČK přímá Brabec) - 6, rozhodčí:Nesvadba, Simu, diváků: 125

Skupina o 9.-12.místo

Frýdek-Místek – Dvůr Králové 34:27 (16:12)

Domácí házenkáři nezačali zápas dobře, když po třech minutách prohrávali 0:3. V sedmé minutě již ale domácí fanoušci mohli být spokojenější, když Frýdek-Místek pěti brankami v řadě otočil skóre ve svůj prospěch. Utkání pak bylo vyrovnané pouze do své čtvrtiny, o chvíli nato se domácím podařilo získat výraznější náskok 15:9. Frýdek-Místek si i ve druhé půli udržoval 5-6brankový náskok, aby nakonec svého soupeře porazil o sedm branek 34:27.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 9/5, Vala 4, Hes 4, Vacula 4, Straka 4

Nejlepší střelci D.Králové: Fiedor 8/2, Groh 7, Zelinka 3, Etrich 3

Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 305