29.4.2010 otevřeno: 1820 x

Karviná doma nezaváhala, na tahu je Zubří

Druhým zápasem, opět v přímém přenosu České televize, dnes pokračovala finálová série ZUBR Extraligy. Karviná musela v domácím prostředí bodovat, aby si uchovala naději na obhajobu titulu.

ZUBR Extraliga – 2.finále

Karviná – Zubří 28:26 (10:12)

Začátek zápasu byl ve znamení vyrovnaného stavu a to do 11.minuty střetnutí. V tu chvíli na ukazateli svítilo 3:3. Čtyři branky hostujícího týmu v řadě ale přinesly první trhák v zápase, když Zubří v 17.minutě vedlo 7:3. Oba celky předváděly dobrou práci v defenzívě, ale hostující tým se díky většímu důrazu v postupném útoku dokázal častěji prosadit proti karvinské obraně. Domácí hráči se poté ale dostali do tempa a i díky přesilové hře se jim podařilo srovnat na 10:10. V posledních dvou minutách pak byli na tahu hosté, kteří dvěma brankami v řadě získali na svou stranu poločasové vedení 12:10.

Na začátku druhé půle Karviná svého soupeře zmrazila čtyřmi brankami v řadě a otočila stav utkání na 14:12. Zubří sice dokázalo zareagovat a o chvíli později to již bylo o jedinou branku, ukvapenost v útoku ale vrátila domácím výraznější vedení, které ve 42.minutě narostlo již na rozdíl pěti gólů 20:15. Zubří nesložilo zbraně a bojovalo až do konce o druhé vítězství v sérii, snížit na rozdíl jediného gólu se mu podařilo ale až v poslední minutě a chvíli nato přidala Karviná vítěznou pojistku na konečných 28:26 v její prospěch. Stav série je tak srovnán na 1:1 a celá série se nyní přesouvá zpět do Zubří.

Nejlepší střelci Karviné: Šulc 7, Petrovský 7/1, Faith 4/1, Heinz 3, Farář 3
Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 8, Hrstka J. 6/4, Hrstka M. 5
Sedmimetrové hody: 5/5 – 7/4, vyloučení: 4 (ČK Hanták) – 7, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 1512