29.4.2010 otevřeno: 1412 x

Hranice srovnaly stav série o třetí místo

Třemi zápasy dnes pokračovala ZUBR Extraliga a boje o konečná umístění. Ve druhém zápase série o třetí místo se představila pražská Dukla na půdě Hranic. Bojovalo se i o konečné umístění na 5.-8.místě.

ZUBR Extraliga

Série o 3.místo: Hranice – Dukla Praha 29:25 (16:9)
Po oboustranně vyrovnaném začátku střetnutí až do stavu 6:5 pro domácí se Hranicím podařilo v rozmezí mezi 12.-22.minutou svému soupeři odskočit na rozdíl sedmi branek 14:7. Stejným rozdílem vyhráli domácí i první poločas. Dukle se podařilo ve druhé půli snížit náskok soupeře dvakrát na rozdíl dvou gólů (23:25, 25:27), ale Hranice si již vítězství nenechaly ujít a srovnaly stav série na 1:1. Třetí utkání se hraje v neděli v Praze.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 6, Ondrák 5, Tůma 4/3
Nejlepší střelci Dukly: Polášek 6/2, Kotrč 5, Lehocký 5/2
Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/6, vyloučení: 4 – 6 (ČK Brabec), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 550

Radek Bajgar v utkání proti Dukle

Série o 5.místo: Plzeň – Lovosice 30:34 (12:15)
Hostující celek si z domácího utkání přivezl náskok sedmi branek a i ve druhém zápase byl lepším týmem. V první půli si vypracoval již pětibrankové vedení 12:7, které se ale domácím hráčům sérií pěti branek v řadě podařilo srovnat na 12:12. Ještě do poločasu ale Lovosice získaly vedení 15:12. To ve druhé půli narostlo až na šestigólový rozdíl, aby nakonec hosté po výhře 34:30 obsadili v této sezóně konečnou pátou příčku.

Nejlepší střelci Plzně: Šik 9/2, Vinkelhöfer 6, Linhart 4
Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 7, Kalous 6/1, Motl 4, Šuma 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 290

V přátelské atmosféře probíhal zápas o páté místo mezi Plzní a Lovosicemi

Série o 7.místo: Jičín – Kopřivnice 32:23 (13:11)
První poločas odvetného utkání o 7. příčku přinesl vyrovnaný boj. Hosté drželi zpočátku mírné vedení, domácí však s přibývajícími minutami dostávali kopřivnické pod tlak a ve 22. minutě získali poprvé v utkání třígólový náskok 12:9. Do kabin se odcházelo za stavu 13:11. Úvod druhého dějství vyšel mnohem lépe házenkářům Jičína. Ti přitlačili soupeře do hluboké defenzívy a v polovině druhé třicetiminutovky vedli 24:16. Kopřivničtí se ale nevzdali, využili chyb domácích a bleskurychle snížili na nadějných 25:21. Závěr se ale odehrál opět v režii domácích, jmenovitě rychlonohého Krause. Ten využíval svou rychlost a s obranou hostujícího celku si doslova hrál. Právě jmenovaný se dvanácti brankami nejvíce podílel na konečné výhře Jičínských 32:23, čímž si domácí zajistili sedmou příčku.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 12, Brykner 6, Bareš 6/1
Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 8/1, Gřes 5/2, Krejčiřík 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení. 2 – 4, rozhodí Pešek, Pavlát, diváků: 430