25.4.2010 otevřeno: 2155 x

Přerov a Třeboň v extralize i pro příští sezónu

Druhým zápasem skupiny B dnes pokračovalo čtvrté kolo skupiny B. Frýdek-Místek v něm hostil nováčka soutěže z Přerova. Ten na severu Moravy dokázal zvítězit a zůstává tak v čele skupiny o 9.-12.místo.

ZUBR Extraliga - skupina o 9.-12.místo 4.kolo

Frýdek-Místek - Přerov 27:32 (11:14)

Začátek zápasu byl oboustranně vyrovnaý a to do 19.minuty, kdy domácí Meca srovnával na 8:8. Závěrečnou desetiminutovku pak zvládli lépe hosté, kteří do konce první půle získali vedení 14:11. V začátku druhého poločasu Přerov odskočil na šestigólový náskok 19:13, ale čtyři branky domácích v řadě znamenaly snížení na nadějných 17:19. O chvíli později se Frýdek-Místek přiblížil dokonce na rozdíl jediné branky 19:20 a Vaculova třetí branka ve 49.minutě znamenala dokonce srovnání na 23:23. O všem rozhodla závěrečná pětiminutovka zápasu, kdy Přerov šestkrát skóroval, zatímco domácí se zmohli jen na jednu úspěšnou odpověď. Po výsledku 32:27 si Přerov připsal další dva body a vévodí tabulce skupiny B. Přerov má společně s Třeboní jistou účast v příštím ročníku ZUBR Extraligy.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Meca 7, Hojník 7/3, Straka 4

Nejlepší střelci Přerov: Bechný 9/3, Kavka 7/1, Zemánek 5

Sedmimetrové hody: 4/4 - 7/4, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Smékal, Bubeníček, diváků: 365