25.4.2010 otevřeno: 1621 x

Zubří zlomilo karvinské prokletí a ve finále vede

Házenkářský svátek se dnes udál v Zubří, kde nastoupili proti sobě domácí házenkáři a úřadující mistr z Karviné. V prvním finálovém střetnutí dokázali zuberští házenkáři prolomit prokletí z předchozích sezón a svého soupeře porazili o tři branky.

ZUBR Extraliga

1.finále: Zubří – Karviná 26:23 (12:14), stav série 1:0

Karviná v úvodním zápase fiálové série postrádala nemocného Petrovského a jeho absence byla v úvodní čtvrthodině více jak znát. Přestože hosté vstřelili hned po dvaceti sekundách první branku zápasu, v další deseti minutách se proti výborné obraně Zubří nedokázali vůbec prosadit a jejich útoky často končili pasivní hrou. Zubří toho využilo k získání úvodního náskoku 6:2. Karviná ale ve druhé části prvního poločasu ožila, dvě rychlé branky na 4:6 opět dostaly její hráče do hry a tři branky Šulce v řadě znamenaly dokonce otočení stavu na 10:9 pro Karvinou.Trenér domácí nemohl reagovat jinak než oddechovým časem. Série šesti gólů v řadě přinesla Karviné dokonce vedení 12:9, podpořené až dvojnásobnou přesilovou hrou hostí. Karviná nakonec poločas vyhrála poměrem 14:12.

Ve vynikající atmosféře, na které měli podíl fanoušci obou táborů, probíhal i druhý poločas. Jeho vstup se vydařil domácím na jedničku, když čtyři jejich branky v řadě poslaly Zubří do vedení 16:14. Domácí házenkáři již svému soupeři nedovolili otočit skóre v jeho prospěch, i když se Karviná v poslední desetiminutovce třikrát dokázala přiblížit na rozdíl jediné branky. Šest minut před koncem svítil na ukazateli stav 24:22, v 56.minutě přidal pojistku pro domácí Hrstka. Zubří nakonec i díky deseti brankám Stržínka zvítězilo 26:23 a ujalo se vedení v sérii 1:0. Druhé utkání se hraje ve čtvrtek v Karviné.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 10/1, Hrstka M. 5, Krupa 4/2

Nejlepší střelci Karviné: Hanták 5, Farář 4, Šulc 4

Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/2, vyloučení: 5 (ČK Říha) - 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 1500