24.4.2010 otevřeno: 1344 x

První zápas série o třetí místo jednoznačně pro Duklu

Úvodní střetnutí dnes měla na programu série o třetí příčku v ZUBR Extralize. V česko-moravském duelu měli od počátku navrch Pražané, kteří po zásluze porazili Hranice rozdílem patnácti branek a ujali se tak vedení v sérii. Jedním zápasem pokračovala také skupina o 9.-12.příčku.

ZUBR Extraliga

o 3.místo:  Dukla Praha - Hranice 36:21 (19:9)

V úvodním zápase série o třetí místo nenechala Dukla nikoho na pochybách, že i přes zklamání z nevydařeného semifinále chce vybojovat bronzové medaile. Hostující celek se jen těžko prosazoval proti dobře bránícímu soupeři a Dukla si tak již v průběhu první půle vypracovala bezpečný náskok. Po dvaceti minutách vedli její hráči rozdílem sedmi branek 19:12, aby do konce první půle svoje vedení navýšili na 19:9. Hraničtí házenkáři se ve druhém poločase nezmohli na větší odpor a domácí tak i nadále zvyšovali svoje vedení. Nakonec Dukla zvítězila jednoznačně 36:21 a ujala se vedení 1:0 v sérii. Druhý zápas se hraje ve středu v Hranicích.

Nejlepší střelci Dukly: Lehocký 5, Kastner 5, Piskač 4, Kotrč 4, Horák 4, Polášek 4

Nejlepší střelci Hranic: Diviš 3/1, Galus 3/1, Tůma 3/1, Indrák 3

Sedmimetrové hody: 1/1 - 7/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 182

Rozpis série:

středa 28. 4. 18:00 Hranice – Dukla (Horáček, Novotný – Jakub)

neděle 2. 5. 16:30 Dukla – Hranice

středa 5. 5. 18:00 Hranice – Dukla

neděle 9. 5. 16:30 Dukla – Hranice

Skupina o 9.-12.místo: Dvůr Králové - Třeboň 20:26 (10:10)

V prvním poločase se domácím podařilo získat vedení 8:5, ale sérií čtyř branek Třeboň otočila zápas ve svůj prospěch na 9:8. Nakonec skončila první půle smírně a začínalo se tak odznova. Ve druhém poločase se domácí házenkáři drželi na dostřel do 41.minuty a stavu 15:16. Následující desetiminutovku ale hosté vyhráli poměrem 6:1 a získali tak rozhodující vedení v zápase 22:16. Stejným rozdílem svého soupeře také porazili a bodově tak dostihli první Přerov. Ten má ale k dobru zítřejší zápas ve Frýdku-Místku.

Nejlepší střelci D.Králové: Groh 6, Jůza 3, Fiedor 3/1

Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 6/1, Loskot 6/1, Šulc 3, Naimann 3

Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/2, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 250

2.utkání: Frýdek-Místek - Přerov, hráno zítra od 17hodin