23.4.2010 otevřeno: 1106 x

Do druhého zápasu lepší pozice pro Lovosice

Prvním utkáním dnes byla rozehrána také série o 5.-6.místo. V ní se utkaly Lovosice a Plzeň. Lepší výchozí pozici si po úvodním střetnutí vybojovali Severočeši, kteří nad svým soupeřem zvítězili o sedm branek.

ZUBR Extraliga – o 5.-6.místo

Lovosice – Plzeň 37:30 (14:15)

Úvod zápasu poznamenaly neproměněné vyložené šance domácích, kteří sice dobře bránili, ale v útoku se nedokázali prosadit. Proto byl ve čtvrtině zápasu stav utkání 7:7. V dalším průběhu utkání se obě družstva střídala ve vedení a ve 40.minutě byla o branku lepší Plzeň. Změnou obranného systému ale domácí dokázali zvrátit vedení zpět na svoji stranu, nutili soupeře k chybám a díky dobrému přechodu do protiútoku si ve 47.minutě vypracovali vedení 26:21. Závěr zápasu byl z obou stran útočnou přestřelkou a lepším závěrem střetnutí nakonec domácí vybojovali velmi dobrou výchozí pozici pro odvetu, když Plzeň porazili o sedm branek 37:30. Druhé utkání se hraje ve středu v Plzni.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 13/3, Brecko 7, Kalous 5

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 9/4, Šik 6, Květoň 5

Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/4, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 300