11.4.2010 otevřeno: 2361 x

Přerov se vyhoupl do čela skupiny B

Svou první polovinu ze šesti plánovaných kol má dneškem za sebou skupina o 9.-12.místo v ZUBR Extralize házenkářů. Frýdek-Místek se v ní radoval z první výhry a na poslední příčku po dnešku odsoudil Dvůr Králové, který podlehl Přerovu.

ZUBR Extraliga - skupina o 9.-12.místo

Frýdek-Místek - Třeboň 29:27 (13:15)

Házenkáři Frýdku-Místku se po dnešním duelu odlepili ze dna tabulky skupiny B. Třeboň vstoupila do zápasu lépe a neustále si udržovala vedení. To narostlo po šňůře tří branek ve 23.minutě již na 12:8. Domácím se ale v závěru první půle podařilo stav zápasu zkorigovat na nadějných 13:15. Dokonalý obrat předvedli domácí házenkáři během čtvrthodiny druhého poločasu. Z nepříznivého stavu 15:18 šesti brankami v řadě otočili na vedení 21: 18. Třeboni se podařilo v poslední minutě snížit na rozdíl jediné branky 27:28, pojistku pro domácí ale přidal Meca a získal tak pro Frýdek-Místek dva body do tabulky skupiny o záchranu.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Štěpánek 7/4, Meca 7, Hojník 6

Nejlepší střelci Třeboně: Bicek 7, Naimann 5, Kotlaba 4/2

Sedmimetrové hody: 8/4 - 3/2, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 385

Václav Straka (Frýdek-Místek) v zápase proti Třeboni

Přerov - Dvůr Králové 31:23 (11:8)

Za podpory domácích diváků dokráčeli házenkáři Přerova v souboji dvou nováčků soutěže k další extraligové výhře. První poločas zápasu byl vyrovnaný, v závěru se ale přeci jen domácím podařilo odskočit na poločasových 11:8. Na začátku druhé půle pak Přerov získal 5-6brankové vedení, které si udržoval až do 57.minuty. Posledních pět minut zápasu ale Přerov vyhrál v poměru 4:1 a nakonec Dvůr Králové porazil o osm branek 31:23. S největší pravděpodobností si tak zachoval extraligovou příslušnost i pro příští sezóznu.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 9, Hubáček 5, Pernička 4, Bechný 4
Nejlepší střelci D.Králové: Klouček 5/2, Tesař 4, Fiedor 4

Sedmimetrové hody: 0 - 6/4, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 218