10.4.2010 otevřeno: 1375 x

Proti Lovosicím nastoupí Plzeň, o sedmou příčku bude bojovat Jičín a Kopřivnice

Druhý zápas minisérie o postup do zápasu o 5.-6.místo dnes viděla hala Lokomotivy Plzeň. Domácím se podařilo vymazat dvoubrankové manko z prvního utkání, když Kopřivnici porazili 26:23.

ZUBR Extraliga - skupina o 5.-8.místo

Plzeň - Kopřivnice 26:23 (13:12)

Domácí házenkáři měli za úkol vymazat dvoubrankový náskok, který si Kopřivnice vytvořila v domácím prostředí. Celá první půle ale byla zcela vyrovnaná a hostující tým nepovolil soupeři získat potřebný náskok. Plzni se vydařil vstup do druhé půle, kdy získala tříbrankové vedení. Kopřivnice se již nedokázala v zápase více přiblížit a Plzeň v 54.minutě zvýšila již na 24:19. Přestože hosté ještě dvakrát snížili na rozdíl tří branek, další gól, který by je přiblížil k postupu do zápasu o 5.-6.místo již nepřidali. Po vítězství 26:23 se tak radovali domácí házenkáři, kteří se utkají s Lovosicemi. Na Kopřivnici zbylo utkání o 7.-8. příčku, o kterou budou zápolit s Jičínem.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 6, Blecha 6/3, Šik 4, Soukup 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 11/1, Kolmajer 8/3, Opálka 2

Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/4, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 400

Petr Linhart (Plzeň) při střelbě na bránkáře Fabiána (Kopřivnice)