9.4.2010 otevřeno: 1053 x

O páté místo si zahrajou Lovosice

Druhým zápasem ve skupině o 5.-8.místo pokračovala minisérie mezi Jičínem a Lovosicemi. Ty potvrdily výhru ze soupeřovy palubovky a postoupily do zápasu o konečné 5.-6.místo.

ZUBR Extraliga - skupina o 5.-8.místo

Lovosice - Jičín 30:25 (15:12)

Po vítězství v Jičíně 24:21 dokázali házenkáři Lovosic zvítězit i na domácí palubovce a postupují do zápasu o 5.-6.místo. Na svého soupeře si oba týmy musejí počkat do zítřejšího odpoledne, kdy se utká Plzeň a Kopřivnice. Zápas byl z počátku vyrovnaný a to do 11.minuty zápasu. Čtyřmi brankami v řadě pak Lovosice získaly vedení 11:6, ale hostující tým dokázal náskok domácích pět minut před koncem první půle snížit na rozdíl jediné branky 11:12. Ještě do poločasu ale Severočeši získaly tříbrankové vedení 15:12. Ve druhé půli se Jičínu několikrát podařilo srovnat, ale poslední desetiminutovka vyzněla lépe pro domácí a ti zvítězili 30:25.

Zápas o 5.-6.místo i o 7.-8.místo je naplánován na 25. 4. a 2. 5. Konečný termín ale vzejde vždy z dohody zúčastněných týmů.

Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 6, Šuma 6/1, Motl 4/2

Nejlepší střelci Jičína: Chroustovský 11/7, Kraus 5, Masák 3, Král 3

Sedmimetrové hody: 6/4 - 8/7, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 354