8.4.2010 otevřeno: 1914 x

Po roce opět stejné obsazení finále, Karviná potřetí vyhrála

Stejné obsazení finále jako v loňském roce bude mít ZUBR Extraliga. Karviná dnes ve čtvrtém utkání semifinálové série proti Dukle Praha v domácím prostředí nezaváhala a připsala si třetí rozhodující bod potřebný k postupu do finále.

Semifinále ZUBR Extraligy

Karviná - Dukla Praha 34:27 (17:12), konečný stav série 3:1

Domácí házenkáři dokázali ve čtvrtém zápase získat rozhodující bod a po roce opět postoupili do finále extraligy. Duklu zmrazil nepovedený vstup do zápasu, když za deset minut první půle její hráči dokázali vstřelit jedinou branku. V 10.minutě pak Sliwka upravoval již na 7:1 pro domácí. Nepovedený začátek ze strany Pražanů poznamenal celé utkání. V poločase pak Karviná vedla 17:12. Domácí nenechali svého soupeře nadechnout ani ve druhé půli a rázným začátkem dali Dukle najevo, že v play-off její hráči neprohrávají. Ve 36.minutě to bylo již 21:14 pro Karvinou a trenér Dukly si bral oddechový čas. Zdecimovaní hráči již ale nedokázali rozjetému soupeři výrazněji vzdorovat. Pražané snížili na rozdíl šesti branek, ale to bylo z jejich strany maximum. Nakonec Karviná vyhrála sedmibrankovým rozdílem a raduje se z postupu do finále.

V tom se utká rovněž na tři vítězná utkání se stejným soupeřem, který na ni čekal v loňské sezóně. Stejně jako před rokem začne série na půdě Zubří. První zápas se odehraje o víkendu 24.-25. dubna.

Nejlepší střelci Karviné: Šulc 5, Petrovský 5/2, Ivanov 5

Nejlepší střelci Dukly: Rams 7, Horák 6, Polášek 5

Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 1211