5.4.2010 otevřeno: 2106 x

Dukla odmítla vyřazení, série pokračuje

Třetím zápasem pokračovala na velikonoční pondělí semifinálové série ZUBR Extraligy mezi Duklou Praha a Karvinou. Pražané měli pro prodloužení semifinálové série jedinou šanci a to nad Karvinou zvítězit.

ZUBR Extraliga – semifinále

Dukla Praha – Karviná 28:22 (12:12), stav série 1:2

V prvním poločase byla k vidění taktická bitva. Branky přibývaly jen pomalu a to díky dobrým zákrokrům brankářů na obou stranách. Dukla vstoupila do zápasu lépe a pečlivou obranou nedovolovala soupeři blíže ohrozit brankáře Petržalu. Stav utkání byl po celou první půli vyrovnaný a ani jeden z týmů nedokázal svému protivníkovi odskočit na výraznější brankový rozdíl. Poločas tak skončil nerozhodně 12:12 a začínalo se vlastně odznovu.

Na začátku druhé půle se opět oba týmy střídaly ve skórování a to do stavu 14:15. Dvouminutový trest pro hostujícího hráče Duklu nastartoval. Brankář domácích Petržala doslova zavřel bránu a jeho spoluhráči třemi brankami v řadě otočili stav na 17:15. Na to reagoval trenér Karviné Hanták oddechovým časem, ale ani po něm se jeho svěřencům nevedlo lépe. Dukla poctivě bránila, další zákroky přidával Petržala a domácí dokázali jeho zákroky přetavit v branky ze druhé vlny. Ve 42.minutě tak Dukla vedla 21:16. Hostující celek se jen těžko prosazoval, střelec Petrovský sám na všechno nestačil a branky Karviné přicházely v průměru v rozmezí pěti minut. To na rozjetou Duklu nemohlo stačit a ta nakonec vyhrála jednoznačne 28:22.

Snížila tak stav série na 1:2, čtvrté utkání uvidí ve čtvrtek večer hala v Karviné.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7, Horák 6, Lehocký 5

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6, Šulc 3, Ivanov 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 0, vyloučení: 6 (ČK přímá Polášek) - 8, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 350