3.4.2010 otevřeno: 1752 x

Drama v Zubří pro domácí

Nesmírně dramatické utkání bylo k vidění ve třetím utkání semifinálové série mezi loňským finalistou Zubřím a Hranicemi, které se v letošní sezóně poprvé ve své historii probojovaly do semifinále nejvyšší soutěže.

ZUBR Extraliga - semifinále

Zubří - Hranice 35:34 pp (31:31, 28:28, 13:16), konečný stav série 3:0, do finále postupuje Zubří

V Zubří nebylo daleko k překvapení a v dramatické bitvě dvou moravských celků se mohly radovat Hranice. Ty se nakonec staly smutným hrdinou třetího utkání semifinálové série, když po nerozhodném průběhu muselo rozhodnout až druhé prodloužení. V bouřlivé atmosféře naplněné haly hostující celek zaskočil svého soupeře výbornou hrou. Podpořen vynikajícím výkonem brankáře Kučerky získaly Hranice již v průběhu první půle až tříbrankové vedení, které si udržely do konce prvního dějství.

Ve druhé půli pokračovala převaha hostujícího celku, který zmrazil i domácí diváky, když ve 39.minutě vedl po brance Indráka již 22:16. V tu chvíli sáhli domácí trenéři k oddechovému času. Ten jejich svěřencům pomohl a Zubří pak pomalu začalo ukrajovat z vysokého náskoku hostí. Vymazat se jej domácím hráčům podařilo až v 57.minutě, kdy nejlepší hráč domácích Jakub Hrstka srovnával na 27:27. Nerozhodně pak skončil zápas i v řádném hracím čase.

První prodloužení začalo lépe pro Zubří, které získalo dvoubrankový náskok 31:29. Ve druhé části prvního prodloužení již ale nebylo střelecky úspěšné a hosté dvěma trefami srovnali skóre. Zápas tak vrcholil druhým prodloužením. V jeho první půli Hranice třemi brankami otočily skóre na 34:31. Domácí ale předvedli fantastický finiš a čtyřmi brankami v řadě otočili na konečných 35:34. Toto vítězství pak znamená jejich další postup do extraligového finále.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka J. 11/4, Číp 5, Říha 5

Nejlepší střelci Hranic: Tůma 8, Galus 7/2, Indrák 4, Brůna 4

Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/3, vyloučení: 4 - 8 (ČK Indrák, ČK přímá Zbránek), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 1050