3.4.2010 otevřeno: 1404 x

Přerov veze body z Třeboně

Oběma zápasy dnes pokračovala skupina o 9.-12.místo. K překvapení došlo na jihu Čech, kde domácí nestačili na Přerov. Druhý nováček si pak doma nenechal ujít vítězství nad Frýdkem-Místkem.

ZUBR Extraliga - skupina o 9.-12.místo

Třeboň - Přerov 22:28 (13:15)

Nejlepší celek skupiny o 9.-12.místo Třeboň překvapivě vysoko podlehl nováčkovi soutěže z Přerova 22:28. Dlouho byl zápas vyrovnaný a to až do 23.minuty a stavu 10:10. V závěru první půle se hostujícím házenkářům podařilo odskočit na poločasových 15:12. Na začátku druhého poločasu sice Třeboň dokázala snížit na jednobrankový rozdíl 15:16, ale v dalších minutách hostující tým získal až pětibrankový náskok, který v závěru zápasu navýšil na konečný rozdíl šesti branek.

Nejlepší střelci Třeboně: Naimann 6, Šulc 4, Bicek 4

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 5, Hubáček 5, Bechný 5

Sedmimetrové hody: 3/1 - 1/0, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 250

Dvůr Králové - Frýdek-Místek 33:28 (14:11)

První výhru v nadstavbové skupině si připsal Dvůr Králové a přeskočil v tabulce skupiny svého dnešního soupeře ze Severu Moravy. Domácím se podařilo ze stavu 6:7 třemi brankami v řadě otočit na 9:7 a vedení již ze svých rukou nepustili. Do poločasu si Dvůr vybudoval tříbrankový náskok, který na začátku druhé půle zvýšil na rozdíl pěti gólů. Následujících osm minut ale domácí prohráli poměrem 6:1 a Frýdek-Místek tak srovnal na 18:18. Dvůr si ale první vítězství nenechal ujít, ve 49.minutě opět získal výraznější vedení 25:21 a soupeře celkově přehrál o pět branek 33:28.

Nejlepší střelci D.Králové: Fiedor 6/1, Groh 6, Hracha 5/2, Klouček 5, Kotík 5
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Vala 6, Bednárek 4, Meca 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 240