31.3.2010 otevřeno: 2019 x

Lovosice vyhrály v Jičíně, nadějný výsledek veze také Plzeň

Prvními zápasy začala dnes také skupina o 5.-8.místo. V nich se potkali poražení čtvrtfinalisté a ti pohárovým způsobem hrají o možný postup do zápasu o 5.-6.místo.

ZUBR Extraliga - skupina o 5.-8.místo

1.utkání: Kopřivnice - Plzeň 31:29 (16:13)

Domácí házenkáři povětšinu času první půle vedli a v závěru první půle dokázali Plzni utéci až na pětibrankový rozdíl 16:11. Dvě branky hostí přinesly Plzni snížení skóre na poločasových 13:16. Na začátku druhého poločasu se hostům několikrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky. S tím se nechtěl smířit kopřivnický Gřes, který v zápase vstřelil celkem třináct branek. I díky jeho gólům se domácím podařilo navýšit vedení, ale neproměněné šance jeho spoluhráčů nakonec Plzni umožnily vybojovat nadějný výsledek do odvety. Do té půjdou Západočeši s dvoubrankovým mankem, které jim dává velkou naději na postup do zápasu o 5.-8.místo.

Odveta se hraje v sobotu 10. dubna od 17:30 hodin.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 13/4, Kolmajer 6, Krejčiřík 5

Nejlepší střelci Plzně: Šik 9, Květoň 4, Bečvář 4/1, Linhart 4

Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 200

Jičín - Lovosice 21:24 (12:11)

Asi nejzklamanější tým letošního ročníku Lovosice již v prvním zápase udělal rázný krok k tomu, aby v této sezóně bojoval aspoň o 5.místo v soutěži. Na začátku zápasu dokázali hostující házenkáři získat vedení 7:3, ale čtyři branky Jičína v řadě znamenaly srovnání ve skóre na 7:7. Neproměněné šance hostů pak dokonce přinesly domácím poločasové vedení 12:11. Na začátku druhé půle se Lovosicím podařilo zápas otočit na 14:13 a od té doby nepustily Jičín do vedení. Ve 46.minutě vedly 20:17, ale dalších šest minut nedokázaly překonat brankáře Veverku v brance domácích a Jičín opět srovnal. Závěr zápasu pak patřil hostujícímu týmu, který si z Jičína odváží velmi nadějný výsledek do odvety.

Ta se hraje příští pátek 8. dubna od 18hodin v Lovosicích.

Nejlepší střelci Jičína: Král 4/2, Chroustovský 4, Kraus 3

Nejlepší střelci Lovosic: Brecko 4/2, Kalous 4, Krahulík 3, Motl 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 350