31.3.2010 otevřeno: 2228 x

Zubří a Karviná krok od finále

Jediné vítězství chybí házenkářům Karviné a Zubří, aby si zopakovali loňský finálový souboj v ZUBR Extralize. Dnes dokázaly oba celky potvrdit první vítězství ze středečních duelů a jsou velmi blízko postupu do finále.

ZUBR Extraliga - semifinále

Hranice - Zubří 28:32 (15:15), stav série 0:2

Domácím házenkářům se nepodařilo zatlačit jejich regionálního rivala do kouta a Zubří suverénním výkonem ve druhé půli dosáhlo na druhé vítězství v sérii. Kromě dvoubrankového vedení 6:4, kterého dosáhli domácí ve 13.minutě první půle, jim Zubří nedovolilo tahat za delší konec provazu. Náskok domácích Zubří během dvou minut srovnalo a od 18.minuty bylo s jedinou výjimkou neustále ve vedení. V poslední minutě první půle pak na poločasových 15:15 srovnával nejlepší střelec domácích Čadra. První se ve druhé půli radovali domácí a na minutu získali zpět vedení 16:15. Úsek mezi 32.-44.minutou ale Zubří vyhrálo poměrem 9:2 a uteklo na 24:18. V dalším průběhu se domácí nedokázali přiblížit na více jak čtyřgólový rozdíl, aby nakonec hostující tým vyhrál v poměru 32:28.

Další utkání se hraje v sobotu 3. dubna od 18hodin.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 6, Kovařík 4, Tůma 4, Galus 4/2

Nejllepší střelci Zubří: Hrstka J. 9, Stržínek 6/2, Hrstka M. 4

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2, vyloučení: 6 (ČK Bednařík) - 6 (ČK říha), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 800

Karviná - Dukla Praha 32:23 (16:14), stav série 2:0

Výhodu domácího prostředí dokázala Karviná přetavit v druhé vítězství a je velice blízko dalšího postupu do finále nejvyšší domácí soutěže. První půle byla oboustranně vyrovnaná. Karviná dokázala ve 22.minutě získat tříbrankové vedení 12:9, které hostující tým do poločasu snížil na 14:16. Naději na úspěch měli Pražané zhruba do 40.minuty, přestože si Karviná neustále držela tříbrankový odstup. Třemi brankami v řadě ale domácí během dvou minut odskočili na 24:18 a zdramatizovat utkání již soupeři nepovolili. Duklu, která jednoznačně dominovala základní části soutěže, tak čeká nelehký úkol. K tomu, aby prošla do finále a splnila si tak svůj předsezónní cíl, by Karvinou musela porazit třikrát za sebou.

Třetí utkání se hraje v pondělí 5. dubna v přímém přenosu České televize od 10:30 hodin.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7, Šulc 7/1, Ivanov 6

Nejlepší střelci Dukly: Horák 5, Polášek 4, Piskač 4

Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 1183