28.3.2010 otevřeno: 1772 x

Zubří potvrdilo roli favorita

Dnes dopoledne odstartovala v Zubří druhá semifinálová série ZUBR Extraligy. Domácí Zubří v prvním utkání dokázalo dokonale využít domácí bouřlivé atmosféry a ujalo se vedení v sérii. Vítězství si připsal také Přerov ve skupině B, kde se utkal s Frýdkem-Místkem.

ZUBR Extraliga - semifinále

Zubří - Hranice 34:27 (18:14)

Domácí házenkáři od samého počátku v zápase vedli a nedali Hranicím šanci na zvrat v zápase. Zubří si v úvodu utkání dokázalo vybudovat třígólový náskok, ten se ale hranickým dařilo v 16.minutě srovnat na 9:9. Čtyři branky v řadě ale přinesly vedení Zubří a to stejným rozdílem vedlo také po skončení první půle. Domácí házenkáři byli důraznější v koncovce a dokázali přehrávat obranu hostí i brankáře Kučerku, který tolik trápil ve čtvrtfinálové sérii Lovosice.

Na začátku druhé půle hrálo Zubří přesilovou hru a i díky početní výhodě odskočilo Hranicím již na osmibrankový rozdíl 23:15. Střelecká produktivita domácí neopustila ani ve druhé půli a Zubří v ní zápas bezpečeně kontrolovalo. To v jejím průběhu vedlo již o devět branek, aby nakonec porazilo Hranice 34:27 a ujalo se vedení v sérii 1:0.

Druhé utkání se hraje ve středu v Hranicích, druhý zápas série čeká ve stejný den také na Karvinou a Duklu Praha.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 6, Hrstka M. 6, Hrstka J. 6, Krupa 5/5, Stržínek 5

Nejlepší střelci Hranic: Kovařík 5/3, Zránek 4, Čadra 4/1

Sedmimetrové hody: 6/6 - 7/5, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 1020

Skupina o 9.-12.místo

Přerov - Frýdek-Místek 29:27 (18:14)

Ve druhém zápase skupiny B si domácí Přerov po celé utkání udržoval vedení a v průběhu prvního poločasu dokázal získat až sedmibrankový náskok 17:10. Po třiceti minutách pak domácí vedli o čtyři branky 18:14. Výraznějším náskokem vedl Přerov i ve druhé půli, ale šest minut před koncem se Frýdku-Místku podařilo snížit na rozdíl dvou branek 26:28. V závěru ale svoje vedení domácí uhájili a připsali si první výhru v nadstavbové části.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 11/5, Valášek 4, Bechný 4
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 6/3, Vacula 5, Vala 3, Hes 3
Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/3, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 250