27.3.2010 otevřeno: 1794 x

Karviná vyhrála na Dukle, v sérii vede

Prvním zápasem dnes začala ostře sledovaná série mezi vítězem základní části Duklou Praha a obhájcem titulu Karvinou. Začala také skupina B o umístění na 9.-12.místě.

ZUBR Extraliga - semifinále

Dukla Praha - Karviná 26:29 (12:15)

Dukla měla do prvního zápasu semifinálové série impozantní vstup a do stavu 4:0 odsoudila Karvinou pouze do role statisty. Role obou týmů se ale velmi rychle obrátily a hostující celek již ve 13.minutě srovnal na 6:6. O pár minut později se Karviné podařilo dokonce zvrátit utkání v její prospěch a do šaten její hráči odcházeli s vedením 15:12. Domácí házenkáři oproti začátku zápasu začali hrát pasivně a v útoku nedokázali dostat Karvinou pod tlak. Navíc po celý zápas se jim nedařily přesilové hry, které mohly přinést Dukle zvrat v zápase.

Hostující celek měl oproti první půli výborný vstup do poločasu druhého a ve 34.minutě vedl 19:13. Na to nemohla přijít jiná reakce než oddechový čas ze strany domácího trenéra Pavla Pauzy. Bohužel ani ta jeho týmu nepomohla a po brance Hantáka na 23:16 to s Duklou vypadalo zle. Domácí v tu chvíli přistoupila k osobní obraně Petrovského, který svojí střelbou dělal Pražanům problémy. Postupem času se Dukla dokázala vrátit do zápasu a ve 48.minutě to bylo již jen 21:23. K dobru pak domácí měli dvě přesilové hry, v průběhu té první dokázali snížit na 24:26, ale další přesilovka se jim opět nevydařila a když Šulc zvyšoval dvě minuty před koncem na 28:25, bylo rozhodnuto. O tři branky Karviná také celkově zvítězila a ujala se vedení 1:0 v sérii.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 8, Lehocký 7, Rams 5/1
Nejlepší střelci Karviné: Hanták 6, Šulc 5, Petrovský 4

Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2, vyloučení: 4 (ČK přímá Brabec) - 11 (ČK Sliwka), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 445

Druhé semifinále začne zítra v 10:30 utkáním Zubří - Hranice.

První zápas série zvládla lépe Karviná

Skupina o 9.-12.místo

Třeboň - Dvůr Králové 29:22 (15:8)

Domácí o svém prvním vítězství ve skupině B rozhodli vydařeným vstupem do zápasu. Naopak Dvůr Králové se prezentoval střeleckou nemohoucností a svoji druhou branku dokázal vstřelit až ve dvacáté minutě střetnutí. To již ale domácí vedli 9:1. V poločase vedla Třeboň 15:8, o sedm branek pak ještě v minutě 45., kdy na ukazateli svítil stav 22:15. V dalším průběhu dovolila Dvoru Králové zkorigovat na rozdíl čtyř branek 25:11, ale závěrečné minuty patřily opět domácím. Ti nakonec zvítězili 29:22.

Nejlepší střelci Třeboně: Naimann 8/2, Bicek 5, Aliapulios 3, Mlsna 3

Nejlepší střelci D.Králové: Groh 7, Fiedor 5/1, Klouček 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Novák, Kohout, diváků: 250

Druhé utkání skupiny sehrají zítra od 17hodin Přerov a Frýdek-Místek.