17.3.2010 otevřeno: 2712 x

Ve druhých zápasech čtvrtfinále dvě prodloužení!

Velice dramatické zápasy přinesla druhá utkání čtvrtfinálových sérií ZUBR Extraligy. Ve dvou z nich se dokonce odehrálo prodloužení a v Jičíně, který hostil Zubří, viděli diváci dokonce dvojnásobné nastavení řádné hrací doby.

ZUBR Extraliga - čtvrtfinále 2.utkání

Kopřivnice - Dukla Praha 26:35 (13:18), konečný stav série 0:2, postupuje Dukla Praha

Nejlepší celek základní části nehodlal sérii natahovat a po vítězství 36:25 ve druhém zápase série ukončil účinkování Kopřivnice v play-off. Dukla vstoupila do zápasu dobře a v 18.minutě vedla již 12:5. O osm minut později sice Kopřivnice snížila na rozdíl jediné branky, ale chyby na její straně poslaly do poločasového vedení 18:13 Duklu. Ve druhé půli již hostující tým nenechal Kopřivnici nadechnout a odvezl si jednoznačné vítězství. V semifinále se utká s týmem Karviné, Plzeň spadla do skupiny o konečné 5.-8.místo.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 8, Šustáček 4, Kolmajer 4, Kichner 4

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 5, Lehocký 4, Horák 4, Polášek 4

Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 250

Lovosice - Hranice po prodloužení 34:36 (16:15, 30:30), konečný stav série 0:2, postupují Hranice

Jedno ze dvou čtvrtfinálových prodloužení viděli diváci v Lovosicích. Domácí se snažili odvrátit neúspěch v podobě vyřazení ve čtvrtfinále, ale přes veškerou snahu se jim to nepodařilo. Hranice po celé utkání vedly, byť v první půli maximálně rozdílem dvou branek. Na konci prvního poločasu se pak domácím podařilo stav zápasu otočit a získat poločasové vedení 16:15. Druhá půle připomínala svým vývojem první střetnutí. Hranice do ní vstoupily čtyřbrankovou sérií a získaly vedení 19:16. Ještě hůře to s domácími vypadalo ve 42.minutě, kdy hosté vedli 25:20. Lovosice bojovaly a dokázaly postupně snižovat náskok soupeře. Minutu před koncem se jim konečně podařilo vyrovnat, aby pak zápas dospěl do prodloužení. V tom byli úspěšnější hosté, kteří na konci první jeho části získali dvoubrankové vedení a to si udrželi až do konce. Rozhodujícím faktorem výhry hostů byl stejně jako v prvním zápase brankář Kučerka.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7, Kalous 7, Šuma 6/1, Brecko 6

Nejlepší střelci Hranic: Brůna 7, Galus 6, Tůma 6

Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 660

Ani šest branek Brecka nestačilo na vítězství domácích Lovosic

Hraničtí příznivci neopustili své házenkáře ani v rozhodujícím duelu na půdě Lovosic

Jičín - Zubří 29:33 (11:10, 23:23, 28:28) po dvojím prodloužení, konečný stav série 0:2

Další drama se šťastnějším koncem pro hosty bylo k vidění v Jičíně. Oba týmy se v první půli střídaly ve vedení a v poločase vedli domácí rozdílem jediné branky 11:10. Jičínu se v průběhu druhé půle podařilo odskočit na 21:15 a do konce zápasu v tu chvíli zbývalo deset minut. Se Zubřím to nevypadalo nejlépe, ale jeho hráči výborně zvládli závěr zápasu, ve kterém dokázali vybojovat remízu 23:23. Nerozhodně skončilo i první prodloužení a o všem tak rozhodla druhá desetiminutovka nastavení. V té Zubří získalo rozhodující náskok a dokázalo vybojovat druhé vítězství v sérii. V semifinále se tak střetne s Hranicemi.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 11, Král 6/3, Bareš 5

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 8, Krupa 6/2, Hrstka M. 4, Jurka 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3, vyloučení: 2 – 6, rozhodčí: Vaník, Kohout, diváků: 650

Plzeň - Karviná 26:29 (11:13), konečný stav série 0:2, postupuje Karviná

Domácí v úvodu zápasu získali dvoubrankové vedení, ale jejich náskok Karviná do dvacáté minuty vymazala a byli to hosté, kdo zvládli lépe závěr prvního dějství. Pět minut před koncem dokázala Karviná otočit na 11:10 a do šaten odcházeli její hráči s vedením 13:11. Svůj brankový náskok hosté dokázali v úvodu druhého poločasu zvýšit na 16:11 a vedení si i nadále udržovali. Domácí zápas zdramatizovali, když ve 44.minutě snižoval na rozdíl jediné branky zkušený Šetlík. Karviná ale v dalších minutách rozhodla o svém vítězství a tím i o vítězství v celé sérii. V 53.minutě po sérii čtyř branek utekla již na 27:21 a dovedla zápas do vítězného konce.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 6, Šetlík 6, Strýc 5

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7/1, Kružík 5, Ivanov 4

Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 1200