14.3.2010 otevřeno: 1815 x

První vítězství také pro Karvinou a Hranice

Další dva čtvrtfinálové zápasy přinesla neděle v ZUBR Extralize. V televizním utkání proti sobě nastoupil obhájce titulu z Karviné a Plzeň, poslední duel se odehrával v Hranicích, kam druhý rok po sobě přijely Lovosice.

Zubr Extraliga – čtvrtfinále 1.zápasy

Hranice – Lovosice 29:25 (13:12), stav série 1:0

První čtvrtfinálové utkání vyznělo díky vydařenému začátku druhé půle ve prospěch Hranic, které do Lovosic pojedou s náskokem 1:0 v sérii. Hostující celek se na začátku první půle trápil, nedařila se mu střelba, ale i přesto držel s domácími krok. Hranice od počátku vedly, většinou dvoubrankovým rozdílem. Ten ve 24.minutě narostl na rozdíl tří branek 11:8, který ale třígólovou sérií Lovosice dokázaly vymazat. Do šaten pak odcházeli domácí s těsným vedením 13:12.

Začátek druhého  poločasu vyzněl pro Lovosice katastrofálně. V útoku dělaly školácké chyby a pokračovaly v zahazování brankových šancích. Prvních dvanáct minut druhé půle pak Hranice vyhrály 8:2 a odskočily na výraznější brankový rozdíl 21:14. Lovosice ve druhém poločase mazal brankář domácích Kučerka, který Lovosicím zneškodnil čtyři sedmimetrové hody a psychicky deptal soupeřovy hráče. Lovosice dokázaly v závěru kosmeticky upravit skóre čtyřmi brankami v řadě na konečných 25:29.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 5/1, Brůna 5, Bajgar 5
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/2, Miler 4, Šuma 3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 9/5, vyloučení: 6 – 8, rozhodčí: Novák, Kohout, diváků: 800

Jiří Motl (Lovosice) v zápase proti Hranicím, brání jej domácí Bednařík

Karviná – Plzeň 30:26 (13:11), stav série 1:0

V první půli se oba celky střídaly ve vedení, nejprve jej po sérii tří branek získala Karviná v poměru 8:6, o chvíli později přidala dva góly Plzeň a srovnala na 8:8. V dalších chvílích se oba týmy střídaly ve skórování, aby v poločase domácí vedly o dvě branky 13:11. Domácí si i ve druhé půli udržovali vedení, které Plzeň dokázala několikrát snížit na rozdíl jediné branky. V dalším průběhu si Karviná vybojovala již šestibrankový náskok, dvě minuty před koncem vedla již 30:23, aby Plzeň v závěru jen upravila výsledek na konečných 30:26.

Nejlepší střelci Karviné: Šulc 6, Petrovský 6, Faith 5/1
Nejlepší střelci Plzně: Šik 6, Bečvář 6/2, Vinkelhöfer 4
Sedmimetrové hody: 6/3 – 4/3, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 805