13.3.2010 otevřeno: 1466 x

Favorité načali čtvrtfinále s přehledem

První dvě čtvrtfinálová střetnutí dnes byla k vidění v ZUBR Extralize. Favorizované týmy v nich potvrdily roli favorita a k postupu do semifinále tak Zubří a Dukle stačí jedno vítězství. Zítra jsou na programu další dvě čtvrtfinále mezi Karvinou a Plzní, resp. Hranicemi a Lovosicemi.

ZUBR Extraliga - čtvrtfinále 1.utkání

Dukla Praha - Kopřivnice 32:21 (13:8), stav série 1:0

Domácí házenkáři chtějí sérii ukončit v nejkratším možném čase a první krok mají zdárně za sebou. Od začátku utkání vedli a sérií pěti branek donutili hostujícího trenéra Bartoně vybrat si oddechový čas. V tu chvíli svítil na ukazateli stav 7:2 pro domácí. Pětibrankový náskok si posléze domácí házenkáři udrželi až do konce první půle. Ani ve druhé půli se Kopřivnice nenadechla ke zvratu a když ve 42.minutě Kastner svou druhou brankou zvyšoval již na 24:12, bylo o vítězi prvního střetnutí série rozhodnuto. Nakonec Dukla zvítězila stejným rozdílem a radovala se po vítězství 32:21.

Nejlepší střelci Dukly: Rams 7, Kastner 5, Král 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 6, Gřes 4/2, Krejčiřík 3

Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 170

Zubří - Jičín 25:22 (12:7), stav série 1:0

Také Zubří potvrdilo roli favorita, byť ji nedokázalo v prvním zápase série výrazněji brankově vyjádřit. Jičín se v první půli jen těžko prosazoval přes dobře pracující defenzivu domácích a ti tak ve 22.minutě vedli již 10:3. Čtyři minuty před koncem pak drželi sedmibrankový náskok, který ale Jičín v poslední minutě dvěma slepenými brankami zkorigoval na poločasových 12:7 pro Zubří. Jičínu se podařilo několikrát v úvodu druhé půle snížit na rozdíl čtyř branek, ale domácí měli neustále vývoj střetnutí ve svých rukou. Osm minut před koncem vedlo Zubří již 23:16 a Jičín výsledek opticky vylepšil v posledních pěti minutách zápasu, které vyhrál poměrem 5:1.

Nejlepší střelci Zubří: Krupa 7/6, Hrstka M. 7, Říha 3

Nejlepší střelci Jičína: Král 7/4, Kvasnička 4, Masák 3

Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 892