7.3.2010 otevřeno: 2657 x

Čtvrtfinálové dvojice jsou známy

Třemi zápasy byla dnes dohrána základní části ZUBR Extraligy. V televizním duelu proti sobě nastoupily týmy Lovosic a Kopřivnice, důležitější byl ale duel mezi Přerovem a Jičínem.

ZUBR Extraliga - 22.kolo

Lovosice - Kopřivnice 29:28 (15:13)

Zápas poznamenalo velké množství technických chyb na obou stranách. Méně jich přeci jen udělali domácí, kteří si v první půli dokázali vybudovat vedení 11:7. Kopřivnice ale do poločasu snížila na rozdíl jediné branky 13:14, aby v poslední minutě Miler vrátil domácím dvoubrankové vedení. Domácím se ani ve druhé půli nepodařilo odskočit na větší brankový rozdíl, když Kopřivnici držel její brankář Fabián. Čtyři minuty před koncem vedly Lovosice 29:25, ale hosté třemi brankami v řadě dokázali zápas zdramatizovali. Vyrovnat však již nestačili. Lovosice se ve čtvrtfinále potkají s Hranicemi, Kopřivnici čeká Dukla Praha. Oba dnešní soupeři začínají první utkání na hřišti soupeře.

Nejlepší střelci Lovosic: Šuma 8/5, Motl 6, Miler 4, Havlovec 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 9/2, Gřes 5/4, Šustáček 4, Rachač 4

Sedmimetrové hody: 6/5 - 7/6, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 350

Miroslav Rachač (Kopřivnice) bráněn lovosickým Šumou

Karviná - Frýdek-Místek 47:27 (23:12)

Domácí hráči potvrdili roli favorita a jednoznačně směřovali v zápase za čtvrtým místem po základní části. Již po osmnácti minutách vedli 15:7 a svoje vedení navyšovali až na konečných 47:27. Karviná tak výhrou přeskočila Plzeň, se kterou se utká ve čtvrtfinále a bude mít v sérii výhodu domácího prostředí. Frýdek-Místek skončí na 11. příčce.

Nejlepší střelci Karviné: Lyžwa 8/1, Petrovský 8, Šulc 6/2

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 9/3, Straka 4, Dyba 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 4 - 3 (ČK přímá Vacula), rozhodčí: Simu, Nesvadba, diváků: 648

V dresu Karviné se prosadil i mladý Pindej

Přerov - Jičín 31:26 (15:9)

Důležité utkání Přerov zvládl a vítězstvím nad Jičínem se posunul na desátou příčku po základní části. Utkání bylo dlouho vyrovnané a ve 23.minutě svítil na ukazateli stav 8:8. Domácí celek ale výborně zvládl závěr prvního poločasu, ve kterém vstřelil pět branek v řadě a po první půli vedl 15:9. Ve druhém poločase domácí vedli již osmibrankovým náskokem, aby Jičín až v závěru kosmeticky upravil skóre utkání.

Nejlepší střelci Přerova: Hubáček 10, Bechný 7, Kavka 4/3

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 9, Král 5/5, Chroustovský 3, Zeman 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/5, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 282

Čtvrtfinálové dvojice (první tým začíná sérii doma)

- hraje se na dvě vítězná utkání, termíny: 14., 17., 21. březen