6.3.2010 otevřeno: 1543 x

Třetí místo patří Hranicím

Dva zápasy dnes mělo na programu poslední kolo základní části ZUBR Extraligy. Pozornost poutal přímý souboj o třetí příčku, ve kterém proti sobě nastoupily Hranice a Plzeň.

ZUBR Extraliga - 22.kolo

Dukla Praha - Dvůr Králové 41:21 (23:7)

Po deseti minutách bylo po zápase, když po brance Kotrče domácí vedli již 9:0. Dvůr Králové se nemohl brankově prosadit a výsledkem byly pouhé dvě vstřelené branky až do 17.minuty střetnutí. Již v poločase vedla Dukla 23:7 a ve druhé půli svoje vedení ještě navýšila. Potvrdila tak první místo po základní části a pokud Kopřivnice zítra nebude bodovat v Lovosicích, střetne se právě s ní ve čtvrtfinále letošního ročníku. Dvůr Králové bude čekat na zítřejší zápasy Frýdku-Místku a především Přerova, který jako jediný z posledních tří celků má naději bodovat. Pokud se mu to povede, odsune Dvůr Králové na poslední příčku tabulky.

Nejlepší střelci Dukly: Brabec 11/5, Rams 6, Horák 5

Nejlepší střelci D.Králové: Klouček 6, Groh 5, Železňák 4

Sedmimetrové hody: 7/5 - 3/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Pavlát, Pešek, diváků: 185

Hranice - Plzeň 35:30 (16:14)

Až nevydařený závěr první půle v podání Plzně umožnil házenkářům Hranic otočit skóre v jejich prospěch. Plzeň byla v prvním poločase lepší a dokázala si v něm vypracovat dokonce čtyřbrankové vedení. Z něj nakonec domácí dokázali postupně ukrajovat a ve 26.minutě se dostaly po brance Zbránka do vedení 13:12. Do šaten pak domácí odcházeli s dvoubrankovým vedením 16:14. Ještě ve 45.minutě držela Plzeň naději na třetí příčku po základní části, ale série čtyř branek v řadě přinesla rozhodující náskok 28:21 pro Hranice. Ty v závěru vedly až o osm branek, aby Plzeň v posledních třech minutách snížila na konečných 30:35. Velký podíl na celkovém vítězstí domácích měl výborný výkon brankáře Kučerky ve druhé půli střetnutí. Hranice se tak v play-off utkají s Lovosicemi. Plzeň se utká s Karvinou.

Nejlepší střelci Hranic: 9/4, Tůma 5, Zbránek 4

Nejlepší střelci Plzně: Šik 8/1, Linhart 6, Vinkelhöfer 5

Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/1, vyloučení: 4 (ČK přímá Galus) - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 750