5.3.2010 otevřeno: 1841 x

Play-off bude bez Třeboně

Až v posledním kole přišla o čtvrtfinálovou naději Třeboň. V páteční předehrávce se utkala se Zubřím, na které ale od počátku zápasu nestačila. To tak uhájilo druhou příčku do play-off.

ZUBR Extraliga - 22.kolo

Třeboň - Zubří 21:34 (9:14)

Domácí věřili, že by se na poslední chvíli mohli do play-off přeci jen podívat a začátek zápasu jim vyšel, když ve čtvrté minutě vedli 3:1. Pak ale přišlo kruté procitnutí, když hostující tým sedmi brankami otočil na 8:3 a domácí se z tohoto šoku jen velmi těžko vzpamatovávali. Technické chyby a nepřesná střelba, pravděpodobně pramenící z nervozity, jim nedovolila snížit na více jak poločasových 9:14. Zkraje druhého poločasu snížili domácí na nadějných 12:16, ale Zubří bylo v utkání jasně lepší. Cestu za druhým místem po základní části si nechtělo zkomplikovat a nakonec v zápase dominovalo rozdílem třinácti branek 34:21.

Nejlepší střelci Třeboně: Bicek 6, Naimann 4/3, Aliapulios 2

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka J. 8, Říha 4, Mika 4/1

Sedmimetrové hody: 8/6 - 1/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Macho, Háje, diváků: 300