27.2.2010 otevřeno: 1739 x

O čtvrté příčce rozhodne až přímý souboj v posledním kole

Předposlední kolo nabízelo dramatické a důležité souboje pro mnoho celků, jen málokterý tým mohl do zápasu vstoupit uvolněně a bez tlaku. Vedoucí Dukla zajížděla do Kopřivnice, která k jistotě účasti v play-off potřebovala bodovat. Nakonec body v závěru zachraňoval lídr soutěže.

ZUBR Extraliga – 21.kolo

Třeboň – Karviná 19:32 (10:14)

Dobrý vstup do zápasu měl domácí tým, který v 15.minutě vedl 6:4. Karviná poté zabrala a šesti brankami v řadě otočila skóre na 10:6 ve svůj prospěch. Čtyřbrankový rozdíl udrželi hosté i do konce první půle. V té druhé se Třeboni nepodařilo přiblížit se na méně jak tříbrankový rozdíl. Pak ale domácí zcela střelecky propadli, když za dvacet minut dokázali jen dvakrát skórovat a Karviná utekla na hrozivých 30:17. Stejným rozdílem také v zápase zvítězila a na čtvrtou Plzeň ztrácí již jediný bod.

Nejlepší střelci Třeboně: Naimann 5, Jordák 5, Kotlaba 3/1

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 6, Petrovský 5, Ivanov 4, Faith 4, Sliwka 4/1

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 5 – 5 (ČK Lyzwa), rozhodčí: Novák, Kohout, diváků: 550

Dvůr Králové – Zubří 25:30 (13:14)

Velmi koncentrovaně vstoupili domácí házenkáři do zápasu proti jasnému favoritu ze Zubří. Po osmi minutách vedl Dvůr Králové 7:2 a trenéru Kekrtovi nezbývalo nic jiného, než vybrat si oddechový čas. I přesto si domácí až do 21.minuty udržovali pětibrankový náskok 12:7, do konce poločasu pak ale byli již jen jednou úspěšní a Zubří se podařilo zápas otočit na 14:13. Hned na začátku druhé půle pak hostující tým čtyřmi góly získal uklidňující náskok 18:13 a domácím již nedovolil utkání zdramatizovat.

Nejlepší střelci D.Králové: Groh 7, Klouček 5, Kulhánek 4, Fiedor 4/2

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 7/2, Hrstka M. 7, Číp 4, Třeštík 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 540

Jičín – Hranice 17:30 (7:14)

Zcela pevně ve svých rukou držely Hranice od počátku zápas v Jičíně. Od začátku utkání vedly a jejich vedení narůstalo postupně na poločasových 14:7. Ani ve druhé půli nenašli domácí házenkáři na dobrou hru soupeře protizbraň a Hranice nakonec zvítězily po zásluze 30:17.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 4, Kraus 4, Brykner 2, Šulc 2/1, Masák 2/1

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7/1, Brůna 5, Tůma 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 420

Plzeň – Lovosice 23:21 (11:9)

Zatímco Plzeň musela v zápase bodovat, Lovosice mohly utkání odehrát bez tlaku. Rozdíl v psychice se projevil v samém začátku zápasu, kdy hostující tým získal vedení 5:0. Domácím se podařilo poprvé skórovat až v desáté minutě, kdy se trefil Bečvář. Plzeň postupem času srovnala krok i stav zápasu a v 19.minutě svítilo na ukazateli 7:7. V poločase vedla Lokomotiva o dvě branky, Lovosice pak ve 47.minutě po sérii tří gólů srovnaly na 16:16. Plzeň ale důležité vítězství nakonec uhájila a výhrou 23:21 si udržela naději na čtvrtou příčku. O tu bude v přímém souboji bojovat s Hranicemi v posledním kole základní části.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 7/1, Vinkelhöfer 5, Květoň 3, Šik 3, Škvařil 3

Nejlepší střelci Lovosic: Miler 6, Motl 4, Šuma 3

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1, vyloučení: 6 – 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 850

Kopřivnice – Dukla Praha 25:25 (10:8)

O jistotu play-off stále bojující Kopřivnice celé utkání překvapivě tahala za delší konec lana. Na postavenou obranu byla Dukle více než rovnocenným soupeřem a i díky nezměrné bojovnosti vedla v 59. minutě 25:23. Piskač vzápětí snížil na rozdíl jediné branky, na což mohla Kopřivnice záhy odpovědět. Lipový však náskok ze šesti metrů neproměnil a tak lídrovi soutěže v posledních vteřinách nakonec zařídil remízu Kotrč. Bod pro domácí znamená jistotu startu v osmičce týmů pro play-off.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 9/5, Rachač 6, Kolmajer 4

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 6, Horák 4, Rams 4/2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Smékal, Bubeníček, diváků: 300