20.2.2010 otevřeno: 1622 x

Druhou příčku uhájilo Zubří

Několik velmi důležitých a přímých soubojů o umístění v extraligové tabulce se odehrálo v zápasech devatenáctého kola nejvyšší soutěže mužů. Natěšení diváci v Plzni přivítali hosté ze Zubří, ale nakonec bylo od počátku jasno, kdo v duelu získá oba body.

ZUBR Extraliga - 19.kolo

Plzeň - Zubří 21:29 (10:17)

Před rekordní návštěvou házenkáři Plzně důležitý zápas nezvládli a v přímém souboji o druhou příčku v tabulce podlehli Zubří jednoznačně 21:29. Zubří vstoupilo do zápasu odhodlaně a od začátku si začalo vypracovávat brankové vedení. To ve 20.minutě narostlo již na rozdíl pěti gólů 10:5 a do poločasu jej hosté navýšili na 17:10. Ve druhém poločase dokonce moravský celek odskočil již na rozdíl jedenáti branek. Domácím se nakonec podařilo aspoň zkorigovat na konečných 21:29. Zubří díky vítězství získalo na svého dnešního soupeře dva body a zůstává na druhé příčce extraligové tabulky.

Nejlepší střelci Plzně: Šetlík 9/5, Soukup 4, Linhart 3

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka J. 8/2, Hrstka M. 7, Mika 4/4

Sedmimetrové hody: 5/5 - 7/6, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Novák, Kohout, diváků: 1150

Ani Roman Bečvář tentokráte na soupeře nestačil

Třeboň - Přerov 30:26 (16:13)

Domácí hráči byli v utkání neustále ve vedení a ve 22.minutě Bicek svou první brankou zvyšoval již na 13:8. Třemi brankami v řadě pak Přerov zkorigoval na rozdíl dvou branek 11:13, aby domácí v poločase vedli tříbrankovým rozdílem 16:13. Na začátku druhého poločasu po brance Bechného nováček snížil na rozdíl jediného gólů 16:17, ale více se soupeři již nepřiblížil. Naopak domácí v dalším průběhu opět získali bezpečný náskok, který hostující tým v posledních minutách upravil na 26:30.

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 6/1, Kotlaba 5/2, Jordák 5

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 7/5, Bechný 6/1, Valášek 4

Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 400

Jičín - Dukla Praha 19:20 (8:9)

Velmi pomalu přibývaly branky na obou stranách v zápase mezi Jičínem a Duklou. Ta dala za prvních šestnáct minut jen tři branky a domácí tak vedli 5:3. Třemi góly v řadě pak ale hosté zápas otočili na 6:5 a jednobrankovým rozdílem vedli také po první půli. V té druhé měla Dukla navrch do stavu 14:12, ale čtyřbranková série převážila vedení 16:14 na stranu Jičína. Na tuto změnu ale opět zareagovali hosté a další jejich čtyři góly znamenaly opět převahu hostů. V 55.minutě to bylo 20:17 pro Duklu a přestože ta již ve zbývajícím čase neskórovala, radovali se její hráči nakonec z těsného vítězství 20:19.

Nejlepší střelci Jičína: Brykner 6, Babák 2, Chroustovský 2, Kvasnička 2, Kraus 2

Nejlepší střelci Dukly: Rams 6/3, Polášek 5, Piskač 4

Sedmimetrové hody: 1/0 - 4/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 620

Kopřivnice - Karviná 23:33 (13:19)

Dvanáct minut drželi domácí s Karvinou krok a to do stavu 7:8. V dalším průběhu první půle ale hosté využívali chyb domácích a ještě do poločasu dokázali získat vedení 19:13. Na začátku druhé půle jej Karviná třemi brankami ještě navýšila, výrazný náskok ale její hráče ukolébal a Kopřivnice nebezpečně stahovala. Ve 44.minutě to bylo již jen 20:22 a trenér Karviné Hanták byl nucen si vybrat oddechový čas. Ten jeho týmu dokázal vrátit zpět ztracenou koncentraci a nakonec v Kopřivnici nakonec vyhrál o deset branek.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 8/2, Kolmajer 4, Gřes 3/2

Nejlepší střelci Karviné: Faith 7, Ivanov 6, Mrózek 3/1, Monczka 3, Sliwka 3

Sedmimetrové hody: 7/5 - 3/1, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300

Dvůr Králové - Frýdek-Místek 19:18 (6:7)

Velmi důležitého, byť těsného vítězství, dosáhli házenkáři Dvora Králové. O jejich výhře nakonec rozhodl proměněný sedmimetrový hody v poslední minutě střetnutí.

Nejlepší střelci D.Králové: Kulhánek 6, Kastner 6

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Dyba 5, Straka 4

Sedmimetrové hody: 6/3 - 1/1, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 620

statistiky budou doplněny po získání zápisu..