14.2.2010 otevřeno: 1525 x

Karviná zdolala Plzeň a přiblížila se první čtyřce

Dvěma zápasy bylo dnes dohráno osmnácté kolo ZUBR Extraligy. Dopoledne přivítala Karviná tým Plzně, kolo pak uzavřelo střetnutí mezi Frýdkem-Místkem a Kopřivnicí.

omlouvám se za zpožděné zpravodajství způsobené technickými problémy v administraci webu

ZUBR Extraliga - 18.kolo

Karviná - Plzeň 31:29 (16:10)

Přestože Karviná v poločase vedla již šestibrankovým rozdílem, nakonec se o vítězství nad Plzní musela strachovat do posledních minut zápasu. Úvodní poločas byl vyrovnaný do stavu 9:8 a 18.minuty. Když ale Plzeň do konce poločasu dokázala jen dvakrát skórovat, domácí házenkáři odskočili na poločasových 16:10. Po přestávce se dařilo více Plzni, která postupně snižovala výrazný náskok soupeře a ve 44.minutě již svítil na ukazateli stav 21:20 pro domácí házenkáře. V 53.minutě pak po brance nejlepšího střelce Plzně Bečváře hosté srovnali na 25:25. V posledních minutách ale technické chyby Plzně rozhodly o výhře domácích, kteří nakonec zvítězili v poměru 31:29.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6/1, Hanták 5, Ivanov 4
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 6/2, Šik 5, Šetlík 4/2
Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 601

Kopřivnický Gřes v zápase proti Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Kopřivnice 27:32 (14:18)

Desátý zápas v řadě prohráli házenkáři Frýdku-Místku, když tentokráte se jim nedařilo na domácí palubovce proti Kopřivnici. Ta si již v průběhu první půle dokázala vypracovat čtyřgólový náskok a stejným rozdílem také hosté po prvním poločase vedli. Deset minut před koncem zápasu se Frýdku-Místku podařilo utkání zdramatizovat, když na 23:25 snižoval Dyba. Hosté pak ale odskočili opět na výraznější brankový rozdíl a bez problémů dotáhli utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 9/2, Bednárek 4/1, Vacula 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Kichner 7, Kolmajer 7, Gřes 7/2
Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 414

V souboji dvou zkušených hráčů byl nakonec úspěšnější karvinský Roman Farář nad plzeňským Tomášem Bokrem