13.2.2010 otevřeno: 1911 x

Hranice obraly o bod i vedoucí Duklu Praha

Po dopoledním televizním zápase, ve kterém Přerov sahal po bodovém zisku, pokračovala ZUBR Extraliga a její osmnácté kolo dalšími třemi zápasy. Podle očekávání byl nejvyrovnanější duel mezi Duklou Praha a neustále se lepšícími Hranicemi. Kolo bude dohráno zítra dvěma zápasy.

ZUBR Extraliga - 18.kolo

Dukla - Hranice 27:27 (12:13)

Vynikající zápas sehrály dva přední celky extraligové tabulky, aby si nakonec oba týmy podělily po bodu. V prvním poločase se oba soupeři přetahovali o vedení, aby nakonec s těsným náskokem odcházeli do šaten hráči Hranic. Těm se vydařil i začátek druhé půle, kdy se dostali do vedení 18:14 a trenér domácích Pavel Pauza byl přinucen vybrat si oddechový čas. Po něm se jeho hráčům tříbrankovou šňůrou podařilo snížit na rozdíl jediné branky a později dokonce zápas otočit a získat až čtyřbrankové vedení 27:23. Do konce zápasu v tu chvíli chyběly čtyři minuty a Dukla směřovala k vítězství. S tím se ale házenkáři Hranic nechtěli smířit a po pasivní hře Dukly v posledních sekundách zápasu dokonce Kovařík srovnal na konečných 27:27. Hranice tak po výhře nad Karvinou a Zubřím obraly o bod také vedoucí tým celé soutěže.

Komentář Pavla Pauzy (Dukla Praha): "Hranice byly lepším týmem v prvním poločase, my zase v půli druhé. Zápas se nám podařilo otočit a dostali jsme se do čtyřbrankového vedení. To nás stálo ale hrozně moc sil a ty nám pak chyběly v závěru zápasu. Remíza je pro oba týmy spravedlivá."

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7, Rams 6, Horák 4

Nejlepší střelci Hranic: tůma 7, Bajgar 5, Brůna 4

Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 180

Třeboň - Dvůr Králové 29:25 (13:14)

Nepříznivý poločasový výsledek dokázali domácí házenkáři otočit ve čtyřbrankovou výhru. Třeboň v první půli povětšinou dotahovala jednobrankový náskok soupeře, který po třiceti minutách držel nadějný výsledek 14:13. Dvůr Králové pak ve 41.minutě vedl o dva góly 20:18, ale tři branky domácích znamenaly těsné vedení pro Třeboň. Ta v dalších minutách svému soupeři odskočila na tříbrankový rozdíl a svoje vedení nakonec v závěru ještě navýšila na konečných 29:25. Hostující tým pak může dvojnásobně mrzet pět neproměněných sedmimetrových hodů.

Nejlepší střelci Třeboně: Naimann 7, Bicek 5, Kotlaba 5/3

Nejlepší střelci D.Králové: Klouček 8/1, Železňák 4/3, Kulhánek 3, Hracha 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 11/6, vyloučení: 7 - 8 (ČK Hracha), rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 350

Zubří - Jičín 38:21 (19:9)

Po prvních deseti minutách vedli domácí házenkáři nad Jičínem 6:1 a vypracovali si tak uklidňující náskok do dalších minut střetnutí. Jičínu se sice ve 23.minutě podařilo snížit na rozdíl tří branek 9:12, ale závěrečné minuty pro sebe rozhodli hráči Zubří v poměru 7:0 a již v poločase tak vedli o deset branek 19:9. Ve druhé půli nebylo o vítězi pochyb a Zubří se tak po výhře 38:21 minimálně do zítřejšího zápasu Plzni v Karviné bodově dotáhlo na druhou Plzeň.

Nejlepší střelci Zubří: Hrstka J. 8, Číp 6, Stržínek 3, Randýsek 3, Hrstka M. 3

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 6, Brykner 6, Kvasnička 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 800