15.2.2020 otevřeno: 826 x

Dukla je ve čtvrtfinále Challenge Cupu. "Je to pecka," hlásí Čurda z Lucemburska

Třináctibrankový náskok, který si házenkáři Dukly vybojovali v domácím zápase osmifinále Challenge Cupu, byl více než dostačující pojistkou. V Lucembursku sice Pražané prohráli o tři branky, v celkovém součtu ale postoupili do čtvrtfinále s výhrou 66:56. Připojí se k postupovým oslavám zítra Karviná?

Zápas v Lucembursku byl vyrovnanější než ten v Praze. V úvodním poločase se týmy přetahovaly o každou branku a úvodní třicetiminutovka skončila smírným skóre 16:16. V té druhé začali mít navrch domácí Red Boys. Ve 39. minutě Faber a Scheid zajistili svému týmu dvoubrankové vedení 21:19 a to už Dukla nedotáhla. Domácí tlačili, ale Pražané si udržovali přijatelný výsledek, soupeře nepustili dál než na vzdálenost čtyř tref (28:24, 31:27). V závěru dokonce sahali po ještě lepším výsledku, když minutu před koncem Klíma dotahoval na 31:29, tříbrankovou výhru ale domácím zpečetil Kratovic.

V celkovém součtu obou utkání ale nakonec slavili Pražané. Výsledek z domácího duelu v Praze (37:24) byl natolik přesvědčivý, že jej tříbranková prohra ani v nejmenším na postupu neohrozila a Dukla slaví účast ve čtvrtfinálových bojích.

Red Boys Differdange – HC Dukla Praha 32:29 (16:16)

Nejvíce branek: Batinovic 9, Faber 7, Kratovic 5 – Klíma 7, Krušberský 5, Patzel 3, Reichl 3. Rozhodčí: Yovchev, Yonchev (BUL). Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 4:4. Diváci: 500. První utkání 24:37, postupuje Dukla Praha (56:66).

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Zasloužený postup! Myslím si, že v součtu dvou zápasů jsme jako Dukla byli určitě lepší, ale domácí dnes předvedli, že v tom prvním zápase to prostě nebyli oni, a my jsme je k ničemu nepustili. Zde v domácím prostředí Red Boys určitě byli lepším týmem. Nastříleli nám 32 gólů, to si za rámeček moc nedáme. Nefungovala nám obrana, byť jsme to měnili z 0-6 na 1-5. Zkusili jsme chvíli i osobní obranu, nedokázali jsme se vypořádat s Batinovicem, který nám dělal dnes velké problémy. Pozitivní však je postup a pozitivní je i to, že dnes se na hřiště dostali úplně všichni a každý na hřišti dostal příležitost. A samozřejmě, že jsme v osmičce Evropy - to je pecka!“