10.2.2010 otevřeno: 1825 x

Hranice porazily i druhého finalistu a stoupají tabulkou

Mužská ZUBR Extraliga pokračovala ve středu svým sedmnáctým kolem. V něm lákal například souboj Hranic, které v minulém kole dokázaly zdolat Karvinou, s druhým týmem loňské sezóny Zubřím.

ZUBR Extraliga - 17.kolo

Lovosice - Dukla 30:34 (15:17)

Ani na dalšího soupeře z elitní čtyřky Lovosice nevyzrály a v domácím prostředí podlehly prvnímu týmu tabulky 24:30. Domácí měli výborný vstup do zápasu, když v sedmé minutě vedli 4:1. Následně měl Motl možnost zvýšit vedení svého celku na čtyřbrankový rozdíl, ale nařízenou sedmičku neproměnil. Trenér hostí Pauza si vybral oddechový čas a po něm se jeho týmu podařilo otočit zápas sérií pěti branek na 6:4. Dukla od té doby neustále vedla 1-2brankovým rozdílem. Domácím se ve 38.minutě zápasu podařilo srovnat na 22:22, ale dalších jedenáct minut vyšli střelecky naprázdno. Jejich nemohoucnosti a chyb využili Pražané a sérií šesti branek rozhodli utkání ve svůj prospěch. Celkově v Lovosicích vyhráli 34:30 a drží první příčku ZUBR Extraligy.

Nejlepší střelci Lovosic: Šuma 7/1, Kalous 7, Kratochvíl 3, Sochor 3, Krahulík 3

Nejlepší střelci Dukly: Brabec 5/4, Rams 5, Kotrč 4, Horák 4

Sedmimetrové hody: 3/1 - 5/4, vyloučení: 6 (ČK Kalous) - 6, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 723

Hranice - Zubří 30:22 (14:10)

Napěchovaná hala v Hranicích viděla porážku dalšího finalisty posledního ročníku ZUBR Extraligy. Obě cenná vítězství si na své konto připsaly Hranice a dostihly tak bodově svého dnešního soupeře. Začátek zápasu jim přitom nevyšel podle jejich představ a Zubří v něm vedlo 4:2. Během osmi minut ale Hranice získaly vedení, které do konce prvního poločasu narostlo na čtyřbrankový rozdíl 14:10.  Zubří se v začátku druhé půle podařilo snížit na rozdíl jediné branky 15:16. Úsek mezi 38. a 48.minutou ale domácí vyhráli poměrem 8:1 a definitivně tak získali v zápase převahu. Tu korunovali vítězstvím 30:22.

Nejlepší střelci Hranic: Tůma 9, Galus 6/2, Zbránek 4

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 5, Hrstka J. 4, Jurka 4, Mika 4

Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1, vyloučení: 7 - 9 (ČK Říha), rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 600

Stržínek při střelbě na branku Hranic

Kopřivnice - Třeboň 29:26 (13:11)

V zápase dvou týmů, které spolu bojují o osmé místo do play-off, se nakonec radovali domácí házenkáři. A to i přesto, že ještě deset minut před koncem prohrávali o čtyři branky. V první půli získala Třeboň vedení 9:6, ale v dalších deseti minutách vyšla střelecky naprázdno a domácí zápas otočili na 13:9. Ještě do konce poločasu hosté snížili na rozdíl dvou branek a čtyřbranková série na začátku druhé půle poslala Třeboň opět do vedení. To navýšila až na 23:19 v 50.minutě střetnutí, ale závěrečná desetiminutovka vyzněla ve prospěch Kopřivnice. Pět branek v řadě jí získalo vedneí 24:23 a hosté i přes veškerou snahu nedokázali ze zápasu vydolovat ani bod.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 7, Kichner 6, Šustáček 6/1

Nejlepší střelci Třeboně: Naimann 7, Bicek 5, Jordák 4

Sedmimetrové hody:  3/2 - 2/1, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300

Jičín - Karviná 25:36 (14:17)

Nečekaně vysoko dokázali házenkáři Karviné zvítězit v Jičíně. Od začátku zápasu ale vedli, v jeho samém úvodu 3:0. V dalším průběhu první půle získali dokonce vedení 12:5, které dokázali domácí do poločasu zmírnit na 14:17. Ve druhé půli si Karviná neustále udržovala dostatečný brankový náskok, který narostl dokonce již na jedenáctibrankový rozdíl 31:20. Stejným rozdílem nakonec v celém zápase i zvítězila, když deseti brankami k tomu přispěl karvinský Petrovský.

Nejlepší střelci Jičína: Chroustovský 6/2, Brykner 5, Vocásek 4

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 10, Ivanov 8, Faith 5

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Skružný, Kavulič, diváků: 700

Dvůr Králové - Přerov 22:20 (11:13)

Velice důležitého vítězství dosáhl v souboji dvou nováčků Dvůr Králové. Přerov na jeho půdě dlouho vedl a srovnat se domácím podařilo až minutu před koncem prvního poločasu na 10:10. Ještě do konce první půle ale Přerov získal zpět vedení na 13:11. Nevydařil se mu ale vstup do druhé části, kdy dvanáct minut nedokázal prostřelit brankáře Babčaníka a domácí získali vedení 17:13. Přestože se pět minut před koncem hostům podařilo srovnat na 19:19, vítězství nakonec vybojovali domácí poměrerm 22:20.

Nejlepší střelci D.Králové: Michajlík 6/1, Klouček 6, Kastner 4

Nejlepší střelci Přerova: Zemánek 5, Vyjídák 4, Kavka 3/3, Pernička 3

Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3, vyloučení: 5 (ČK Fiedor) - 4, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 420

Plzeň - Frýdek-Místek 30:22 (11:8)

Velice špatně vstoupili házenkáři Frýdku-Místku do zápasu v Plzni. Svoji první branku vstřelili hosté až v desáté minutě, ale to již měla Plzeň na kontě šest úspěšných zásahů. Zlepšeným závěrem první půle ale Frýdek-Místek dokázal v poločase svému soupeři přiblížit na rozdíl tří braek 8:11. Plzeň ale nedovolila zápas zdramatizovat, když si ve druhé půli neustále udržovala 4-5brankový náskok. Ten v poslední čtvrthodině rozšířila až na konečných 30:22.

Nejlepší střelci Plzně: Šetlík 8/6, Soukup 6, Šik 5

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 5, Bednárek 4/2, Meca 3

Sedmimetrové hody: 7/6 - 4/2, vyloučení: 8 - 7 (ČK Hojník), rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 575