9.2.2020 otevřeno: 772 x

Challenge Cup: Dukla smetla Red Boys, Karviná veze z Madeiry nadějný výsledek

Vysoká výhra Dukly a jen tříbranková porážka týmu Karviné. Taková je nedělní bilance českých týmů v prvním zápase osmifinále Challenge Cupu. Odvety jsou na programu za týden.

Házenkáři Dukly Praha měli nad soupeřem navrch po celé utkání, házenkáři z Lucemburska ani jedinkrát nevedli. Po patnácti minutách hry drželi Pražané náskok čtyř branek 8:4. Pak se hra mírně vyrovnala, Red Boys střelecky srovnali krok, náskok Dukly se ale ani v nejmenším nesnížil. Úvod druhé půle pak domácím vyšel skvěle, rychle zvedli své vedení na osm gólů 23:15 a Red Boys jen těžko hledali recept. Nepoložili se, ale jejich ztráta narůstala a ve 40. minutě to už bylo o deset (27:17). Bylo rozhodnuto, Dukla ale nepolevila, do Lucemburska si chtěla odvézt co nejvyšší náskok a to se i povedlo. Do odvety půjdou Pražané s vedením o třináct tref.

„Jsem maximálně spokojený – vynikající obrana a za ní fantastický Tomáš Petržala, který atakoval hranici 20 zákroků. Nevím to teď úplně přesně, ale 24 obdržených gólů a 37 vstřelených - to je Dukla, kterou chceme mít. Směrem dopředu vynikající útok, dokážeme přehrávat obranu soupeře. Ale pozor, je to poločas a může se stát cokoli. Nicméně já věřím tomu, že to příští týden dotáhneme," řekl po zápase trenér Dukly Praha Daniel Čurda.

S tříbrankovým mankem půjde do odvety Karviná, ta se ovšem v domácím zápase bude moci opřít o dobře známé prostředí a skvělou fanouškovskou podporu. Utkání na Madeiře bylo o poznání vyrovnanější. Madeira si kolem 15. minuty vypracovala tříbrankový náskok 7:4. V úvodu druhé půle se karvinští házenkáři přiblížili ostrovanům na rozdíl gólu (15:14), Madeira znovu odskočila do čtyřbrankového vedení 20:16, ale Karviná znovu dotáhla, čtyřmi brankami v řadě vyrovnala na 20:20. Znovu to ale byli domácí, kdo překlopil vedení na svou stranu a znovu urvali čtyřbrankový náskok. Ten už Karviná jen zkorigovala na konečných 27:30.

Challenge Cup - osmifinále

AM Madeira SAD – HCB Karviná 30:27 (15:13)

Nejvíce branek: Pedroso 7, Semedo 5, Silva 4, Vrazalica 4 – Monczka 9, Zbránek 5, Nedoma 3. Rozhodčí: Harabagiu, Stanescu (ROU). Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 400.

HC Dukla Praha – Red Boys Differdange 37:24 (18:14)

Nejvíce branek: Klíma 8, Patzel 8, Reichl 6 – Batinovic 7, Kohl 4, Scheid 4. Rozhodčí: Loshak, Shajbakov (UKR). Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 400.