7.2.2010 otevřeno: 2834 x

Čtvrtou příčku uhájily Hranice

Třemi zápasy je dnes dohráno šestnácté kolo ZUBR Extraligy. V atraktivním duelu a souboji o čtvrtou příčku tabulky proti sobě v přímém přenosu České televize nastoupily týmy Karviné a Hranic. V posledním víkendovém zápase pak nestačil Frýdek-Místek na tým Jičína.

ZUBR Extraliga - 16.kolo

Karviná - Hranice 27:31 (12:16)

Hranice zvládly souboj o čtvrtou příčku a po čtyřbrankovém vítězství nad Karvinou svému dnešnímu soupeři odskočily již na rozdíl tří branek. Vstup do zápasu měli lepší domácí hráči, kteří po sedmi minutách vedli 5:3. Hosté ale brzo srovnali hru a podařilo se jim dobrou obranou a spolehlivým výkonem brankáře Kučerky otočit stav zápasů ve svůj prospěch. Přestože i jim často v cestě stál karvinský brankář Mrkva, ještě do poločasu si Hranice vybudovaly náskok čtyř branek 16:12. V začátku druhé půle hosté rychlými protiútoky utekli již na 22:13 a mohli bez obav směřovat k vítězství. Domácí ale bojovali a dobrými zákroky je držel i Lefan, který vystřídal Mrkvu v brance domácích. Karviná snížila čtyři minuty před koncem již jen na rozdíl tří branek, ale pod tlakem a ve spěchu udělala v posledních minutách až příliš technických chyb. Hranice si důležité vítězství nenechaly utéci a radovaly se z vítězství 31:27.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7/1, Kružík 5, Faith 4

Nejlepší střelci Hranic: Brůna 9, Tůma 7, Bednařík 6

Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/0, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 731

Karvinský Vančo při střelbě na brankáře Kučerku

Přerov - Dukla 28:32 (13:16)

Vyrovnané utkání odehrál nováček z Přerova proti vedoucímu týmu ZUBR Extraligy Dukle. První poločas byl vyrovnaný do stavu 8:8, Dukle se pak třemi brankami v řadě podařilo odskočit na 11:8 a tříbrankový náskok si hosté udrželi až do konce prvního poločasu. Ve druhé půli si Dukla udržovala 2-3brankový náskok, ale ve 49.minutě se Přerov po brance Perničky přiblížil svému soupeři na rozdíl jediné branky 23:24. V 55.minutě bylo dokonce srovnáno na 27:27, ale v závěru utkání hosté svými zkušenostmi získali definitivní převahu na svoji stranu. Poslední pětiminutovku vyhráli poměrem 5:1 a celkově se radovali z vítězství 32:28.

Nejlepší střelci Přerov: Kavka 11/5, Pernička 7, Zedek 4, Zemánek 4

Nejlepší střelci Dukla: Kotrč 8/1, Polášek 8, Škvařil 4

Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/1, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Pavlát, Pešek, diváků: 215

Ani jedenáct branek přerovského Kavky na vítězství proti Dukle nestačilo

Frýdek-Místek - Jičín 24:25 (10:17)

Jičínští házenkáři dokázali zvítězit na severu Moravy a udrželi si tak dostatečný bodový náskok před dalšími týmy aspirujícími do osmičky pro play-off. Od počátku zápasu byli svěřenci trenéra Babáka ve vedení, které po několika tříbrankových sériích narostlo až na poločasových 17:10. Domácí se snažili o zvrat, ale nedokázali dobře hrající Jičín dostat pod tlak. Ten si výraznější vedení udržoval až do 53.minuty, kdy vedl 25:20. Do konce utkání se již hostům nepodařilo skórovat, ale stíhací jízda Frýdku-Místku začala pozdě. Ani čtyři branky v řadě nestačily na bodový zisk a Jičín tak uhájil jednobrankovou výhru 25:24.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hojník 6/3, Meca 5, Vacula 3

Nejlepší střelci Jičína: Masák 5/3, Brykner 4, Kraus 4, Král 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 406