6.2.2010 otevřeno: 1697 x

Třeboň porazila druhou Plzeň

Fanoušci domácí mužské házené se po delší době dočkali extraligových představení. Sobotní den šestnáctého kola ZUBR Extraligy přinesl tři zápasy a překvapení v podobě prohry druhého týmu soutěže Plzně na palubovce Třeboně.

ZUBR Extraliga - 16.kolo

Třeboň - Plzeň 29:28 (18:13)

Hned v prvním kole po reprezentační přestávce jsme se dočkali překvapení, když Plzeň po osmi kolech bez prohry klopýtla na půdě Třeboně. Domácí se od počátku utkání dostali do vedení, které ve 12.minutě narostlo již na rozdíl pěti branek 8:3. Plzni se podařilo postupně stahovat náskok a šest minut před koncem prvního poločasu to bylo již jen 12:10 pro domácí. Těm se ale vydařil závěr a v poločase tak vedli lichotivým rozdílem 18:13. Hostující celek se ve druhém poločase snažil zvrátit nepříznivý stav a jeho snaha byla korunována minutu před koncem, kdy nejlepší střelec Plzně Šetlík srovnával na 28:28. Dvacetpět sekund před koncem si trenér hostí Haber vybral oddechový čas, ale závěr zápasu jeho svěřenci nezvládli a ztratili míč. Toho naopak využila Třeboň a hrající asistent Jordák pár sekund před koncem získal definitivní vítězství pro svůj celek.

Nejlepší střelci Třeboně: Bicek 8, Kubík 6/6, Naimann 5 , Jordák 5

Nejlepší střelci Plzně: Šetlík 7/2, Strýc 5, Soukup 4

Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 350

Zubří - Lovosice 28:26 (16:10)

Přestože to z kraje utkání na žádné drama nevypadalo, nebylo Zubří v zápase proti Lovosicím daleko od bodové ztráty, zatímco hostující tým si mohl připsat nečekaný bodový zisk. Vstup do zápasu vyšel Zubří, které po čtyřech minutách vedlo 4:0. Ani další průběh první půle nenasvědčoval, že by zápas měl přinést napínavější podívanou, když domácí po první půli vedli 16:10. Výraznější brankový náskok si Zubří udržovalo až do 53.minuty, kdy na ukazateli svítil stav 28:24 pro domácí. Ti už do konce utkání nevstřelili branku, ale Lovosice svými chybami odmítly cenné body. Dva neproměněné sedmimetrové hody a jeden zahozený rychlý útok v jejich podání se zákroky vystřídavšího domácího brankáře Baránka zachránilo moravský celek, který v zápase zvítězil 28:26.

Nejlepší střelci Zubří: Mika 8/3, Hrstka M. 5, Krupa 3, Hrstka J. 3
Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 6, Motl 5, Brecko 5

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/0, vyloučení: 3 - 9, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 850

Dvůr Králové - Kopřivnice 23:26 (14:11)

Důležité utkání v domácím prostředí extraligový nováček nakonec nezvládl, přestože rozehrané jej měl velice nadějně a jestě tři minuty před koncem držel nadějný stav 22:23. První poločas byl hodně vyrovnaný a oba týmy se střídaly ve vedení. Od stavu 9:10 se ale domácím podařilo vstřelit čtyři branky v řadě a získat vedení 13:10. V poločase pak Dvůr Králové vedl stejným rozdílem 14:11. Vedení si domácí udržovali i ve druhé půli, srovnat se Kopřivnici podařilo až v 52.minutě a další dvě branky v řadě ji dokonce dostaly do dvougólového vedení 23:21. To již na hřišti nebyl vyloučený hráč hostí, který po třech dvouminutových trestech viděl červenou kartu a po urážce rozhodčích svůj tým oslabil na další dvě minuty. Kopřivnice ale hru v oslabení zvládla a utkání celkově vyhrála 26:23.

Nejlepší střelci D.Králové: Kastner 8, Michajlík 4, Groh 4

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 7, Gřes 5, Kichnar 5

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 3 - 5 (ČK Opálka + 2´), rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 780