27.11.2019 otevřeno: 1479 x

V semifinále Českého poháru zabojuje Dukla, Plzeň a Karviná

O třech semifinalistech Českého poháru je jasno. Své místo v semifinálových bojích si ve středu večer zajistili házenkáři Karviné, Dukly Praha a Plzně. 5. prosince je doplní lepší z dvojice Nové Veselí - Hranice.

První ze dvou vzájemných soubojů tohoto týdne zvládli lépe házenkáři Plzně. Doma porazili Zubří poměrem 27:21 a vybojovali si tak postup do semifinále Českého poháru. O své výhře rozhodli Západočeši úspěšnou druhou čtvrtinou zápasu, kterou ovládli poměrem 7:2, soupeři tak odskočili do vedení 15:8 a Valaši už ztrátu ve druhé půli nedotáhli.

V souboji Dukly Praha a Lovosic byli opět úspěšnější domácí a do semifinále tak postoupili Pražané. První poločas na Ruzyni byl vyrovnanější než v Plzni, Dukla odskočila v samém závěru úvodní třicetiminutovky jen na rozdíl dvou gólů. Ve druhé půli se ještě do 40. minuty Lovci drželi, mezi 45. a 54. minutou ale Pražané skórovali šestkrát, zatímco Lovci jen jednou, odskočili tak do desetibrankového vedení a bylo rozhodnuto.

Velké drama se odehrávalo ve čtvrtfinále Českého poháru v Karviné. Kopřivnice přijela sebevědomě a sehrála velmi dramatické utkání. Na začátku se domácí ujali vedení 5:2 a zdálo se, že si přenesli formu z posledních utkání i do tohoto čtvrtfinále. O branky do sítě Kopřivnice se starali zejména Solák s Chudobou. Za hosty kontroval nejčastěji Hanus. Karviná měla dost dlouho mírně navrch a hosté pouze stahovali. Poločas byl o tři branky pro Karvinou. Druhý poločas přinesl opravdu drama. Hostující brankář Chalupa "zavřel" branku a domácí na něm velmi často ztroskotávali. Velmi důležitá pasáž byla mezi 41. a 46. minutou. Karviná měla problém se v útoku prosadit a hosté dokázali otočit z 20:17 na 20:21. Od té doby se odehrával na palubovce boj o každý míč. V 54. minutě byl stav 24:25 a hosté měli k postupu blíž. Ale koncovka vyšla více domácím. Zejména již dříve zmiňovaní Chudoba se Solákem brali na sebe odpovědnost a dokázali nepříznivý stav zvrátit. Hosté měli ještě na rukou vyrovnání, když v posledních vteřinách střílel z proskoku osamocený Donoso, ale domácí brankář Mokroš jeho střelu zneškodnil. Karviná tak mohla slavit postup do semifinále, ale je třeba říct, že opravdu po velkém boji.

„Nečekali jsme takové drama, i když víme, že Kopřivnice posílila a má silný mančaft. Vyprofilovala se v solidní tým - zůstaly jí dobré pohyblivé spojky a ještě v létě posílili příchody z ciziny. Dneska nás zlobila i z pivota, když nám dal Hanus snad sedm branek. Také jim pomohl gólman Chalupa. Ale co, takhle se ukazuje velký tým, vyhrát i když se moc nedaří. A my jsme to, i přes absenci formy některých hráčů, zvládli. Zastoupili je ostatní, byly to nervy a postupu si velmi vážíme. Sice dneska přišlo míň lidí, ale aspoň měli zajímavý večer,“ komentoval vývoj zápasu asistent trenéra Karviné Michal Brůna.

Kouče Kopřivnice Lubomíra Veřmiřovského potěšil výkon jeho svěřenců ve druhé půli: „První poločas nechci úplně hodnotit, ale ten druhý byl z naší strany odehrán velice koncentrovaně, zlepšili jsme obranu, gólman Chalupa skvěle zachytal. V koncovce utkání jsme mohli odskočit na dvě branky a tam by podle mě bylo po zápase. Jenže jsme nedali dvě sedmičky, dva čisté proskoky, neodskočili jsme na dva. Nevím, jestli to bylo naší hloupostí, tlakem, že si kluci nevěřili, že to mohou zrovna v Karviné urvat, je to velká škoda. V semifinále jsme dlouho nebyli, je to po tom průběhu, kdy jsme se vraceli do zápasu, obrovské zklamání."

Talent M.A.T. Plzeň – HC ROBE Zubří 27:21 (15:8)
Nejvíce branek: Šafránek 5/3, Režnický 4, Douda 4/1 – Řezníček 4, Jurka 3/1, Šustáček 3, Dořičák 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 5:7. Diváci: 300.

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 30:24 (12:10)
Nejvíce branek: Reichl 7, Klíma 6, Zelenka 3, Patzel 3 – Trkovský 5, Kupa 5. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/1. Vyloučení: 5:1 (přímá ČK Semerád). Diváci: 148.

HCB Karviná - KH ISMM Kopřivnice 26:25 (16:13)
Nejlepší střelci: Chudoba 8/2, Solák 7, Zbránek 4 - Hanus 8, Donoso 4/1, Fulnek 3. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/1. Vyloučení: 1 - 1, Rozhodčí: Kichnef, Vacula Diváků: 762.