14.11.2019 otevřeno: 1245 x

Bystřice pod Hostýnem se v první lize konečně odlepila ode dna tabulky, v čele se drží Strakonice

Konečně další body. Bystřici pod Hostýnem start soutěže nevyšel, a tak dva body přivezené z Hustopečí jsou pro tým velkou vzpruhou. Bod naopak ztratili ve Dvoře Králové házenkáři Litovle a v pražském derby se radoval Chodov.

Strakonice se stále drží v čele. Za sedm odehraných kol ještě ani jednou neprohrály a vedou, i když jim Litovel, která má zápas k dobru, šlape s jednobodovou ztrátou na paty. „V posledním kole s Jičínem B jsme si připsali povinné dva body, ale bohužel jsme se dopouštěli zbytečných chyb, po kterých jsme inkasovali. Přesto si myslím, že naše obrana fungovala dobře, podala dobrý výkon, dostali jsme nešťastné góly. Ty vyplynuly z naší nedůslednosti, soupeř několik gólů do naší branky prostě propasíroval. Vzhledem k průběhu duelu jsme měli i dost vyloučených, což mi trochu narušilo prostřídávání, trošku nás to brzdilo a mělo vliv i na počet inkasovaných branek. Béčko Jičína zatím byl nejslabší soupeř, na kterého jsme narazili. Soupeř přijel s hodně mladým kádrem, hráčům chyběla potřebná kila, která by nám jinak dělala problém. Hosté ale měli agresivní obranu, vystupovala na nás ven, museli jsme hrát trošku víc individuálně, nebyl to však větší problém, zvládli jsme to,“ komentoval utkání o víkendu trenér Strakonic Michal Zbíral.

Velká Bystřice nedala nejmenší šanci Náchodu a doma vysoko vyhrála rozdílem devíti tref. Stejným výsledkem, tedy 32:23, vyhráli ve „valašském“ derby zlínští házenkáři nad Vsetínem. I když výkon Zlína nebyl v úvodu vůbec suverénní. „Zatímco soupeř byl v euforii, my se dvacet minut zase hledali, dotahovali dvou až tříbrankové manko. Po příchodu Krupy do brány se zpevnila defenziva a zaveleli jsme k obratu. Po přestávce už jsme se našli, seděla nám obrana jedna – pět. Konečně zahrály všechny spojky, nasázely přes dvacet branek, jen Kolařík dal deset. Nyní se pokusíme překvapit v Praze s Chodovem,“ hodnotil zlínský trenér Jiří Mičola a vsetínský kouč Lubomír Liba pro Zlínský deník kontroval: „Začali jsme neskutečně, pětadvacet minut jsme byli lepší! Pak se to ale zlomilo, dostali jsme šňůru branek a už se z toho nevzpamatovali. Po přestávce jsme se snažili střídáním průběh a výsledek ovlivnit, ale nefungovala nám obrana. Herní rozdíl mezi oběma týmy nebyl, my ale zahazovali šance. Rozhodla zkušenost domácích, my měli v sestavě i dva 17leté hráče. Pokud se chceme zlepšit, musíme další kolo vyhrát.“ Vsetín je v soutěži nováčkem a v tabulce mu patří průběžné deváté místo.

O bod připravili tým Litovle házenkáři Dvora Králové, jediným týmem, který na palubovce soupeře urval celé dva body, byli házenkáři Bystřice. Ti už potřebovali body jako sůl! „Zasloužená výhra!“ těšilo trenéra Bystřice Martina Žůrka a dodal: „Konečně jsme hráli ve slušné sestavě. Hustopeče, i když hodně oslabily, byly nepříjemným soupeřem. Kvalita jim zůstala. Pětadvacet minut jsme byli asi i kvůli neutěšenému postavení v tabulce zbytečně nervózní a prohrávali o tři až čtyři góly. Posledních pět minut před přestávkou jsme ovládli 5:1 a uklidnili se. Úvod druhé půle jsme riskli bez brankáře a šňůrou tří branek získali rozhodující náskok. Postupem času jsme vedli až o šest sedm branek. Nebyla to sice bezpečná výhra, ale konečně jsme prožili klidnější a hlavně vítězný zápas. Také na výsledku je znát, že nás trošku trápí obrana. Tréninků je sice málo, ale musíme na ní zapracovat. Abychom se odpoutali od spodních pater tabulky, nyní si jedeme do Jičína pro body.“