7.11.2019 otevřeno: 1804 x

V osmifinále Poháru vyřazeni prvoligoví a Brno s Jičínem

Středeční zápasy Českého poháru naplnily papírové předpoklady. V osmifinále svou pouť soutěží ukončily prvoligové týmy Zlína a Litovle, vypadli také extraligoví házenkáři Jičína a Králova Pole.

Házenkáři Zubří si v osmifinálovém souboji jasně poradili s prvoligovými házenkáři Zlína. O poločase měli sice navrch zlínští hráči (17:15), ve druhé půli ale dominovalo Zubří, které si nakonec odvezli postup s výsledkem 35:27.

Ještě o poznání jednoznačnější bylo vítězství Kopřivnice v Litovli. Extraligový tým naložil Litovli sedmnáctibrankovou porážku 38:21 a dva góly si v zápase dokonce zapsal i trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, který se pro velkou marodku ve svém týmu také zapojil do hry a ukázal tak, že coby zkušený hráč má na hřišti ještě své platné místo.

Na programu byly ve středu také dva extraligové pohárové duely. Souboj Dukly Praha s Ronalem Jičín vyzněl jasně pro Pražany, kteří Východočechy vyřadili po devítibrankovém vítězství 28:19. Vyrovnanější byl souboj s Novém Veselí. Házenkáři Králova Pole se po celý zápas drželi v dostřelu a postupující Nové Veselí bylo nakonec úspěšnější jen o dvě trefy.

Další dva zápasy jsou na řadě ve čtvrtek večer. A bude se jednat o atraktivní městská derby. Jedno uvidí diváci v Karviné, druhé v Plzni a v obou případech se utkají extraligoví finalisté s překvapivými účastníky osmifinále – druholigovým MHK TAEDA Karviná a VŠ Plzeň. Poslední utkání 4. kola Českého poháru bude dohráno 13. listopadu v Maloměřicích, kam přijede Cement Hranice.