16.9.2019 otevřeno: 2867 x

Ve druhém kole Českého poháru vypadli prvoligoví házenkáři Vsetína a Dvora Králové

Mužské týmy se o víkendu poměřily již ve druhém kole Českého poháru. Do soutěže se připojily týmy první ligy a svou pouť hned vzápětí ukončily právě prvoligové výběry Vsetína a Dvora Králové, kontumačně byly vyřazeny i Hustopeče.

První liga mužů stejně jako druhé ligy odstartuje až o nadcházejícím víkendu, úvodní ostrý souboj sezóny si tak týmy první ligy odbyly právě v soubojích 2. kola Českého poháru a řadě z nich se rozhodně nevydařil podle představ.

Týmy Vsetína a Dvora Králové vypadly právě v úvodním souboji soutěže. Vsetín nestačil na MHK TAEDA Karviná (26:31), Dvůr Králové neprošel přes tým Jablonce (17:26). Namále měli i házenkáři Bystřice pod Hostýnem. Utkání v Žeravicích se jim hodně nevydařilo a o jejich nejtěsnějším možném vítězství nakonec rozhodla až závěrečná sedmička (26:27). Dramatické bylo i měření mezi Šťáhlavami a Chodovem, i tohle ale nakonec zvládl lépe účastník první ligy a do dalšího kola postoupil po výhře 24:23 Chodov.

Házenkáři MHK Karviná vybojovali psotup proti prvoligovému Vsetínu. | Foto: Ivo Dudek

Naopak přesvědčivý postup si zapsali házenkáři Strakonic. Exextraligové družstvo porazilo České Budějovice o více než dvacet branek 41:20, podobně i další z bývalých extraligových celků Tatran Litovel o šestnáct branek přestřílel sousední Uničov (36:20). Mezi prvoligisty postup potvrdili i házenkáři Zlína, kteří v Bohunicích vyhráli 32:26 a házenkáři Náchoda, kteří v Ledči vyhráli vysoko 42:23. Do dalších bojů postoupili i házenkáři Vršovic. Košutku porazili poměrem 29:27.

Týmem první ligy, který nepostoupí v soutěži dál, je však i družstvo Hustopečí. Kontumačně prohrálo s týmem Ivančic.

Zápas MHK Karviná sledovali v hledišti házenkáři karvinského Baníku i reprezentační brankář Martin Galia.

Do 3. kola soutěže tak vedle výše uvedených postoupili ještě házenkáři Telnice, kteří doma porazili tým Újezdu u Brna 31:26, Velká Bystřice po vítězství nad Droždínem 23:15, Rožnov pod Radhoštěm, který přehrál Sokol Ostravu 27:21, HK Most, který zvítězil v Lounech a SK Kuřim vítězící nad Luhačovicemi 35:27. Házenkáři Třeboně si postup vybojovali v Havlíčkově Brodě, VŠ Plzeň doma jen těsně přetlačila Libčice nad Vltavou 28:27. Skupinu postupujících doplňují ještě házenkáři Pardubic, nad Sokolem Úvaly zvítězili 22:18, výběr Boleslavi, který porazil Kutnou Horu poměrem 35:25 a tým Polanky nad Odrou, který zvítězil v Zubří nad Lesanou 27:24.

Petr Pomahač skóroval ve 2. kole Českého poháru proti Vsetínu šestkrát.

Jiří Užek přispěl k výhře Karviné pěti góly.