25.2.2019 otevřeno: 2466 x

O víkendu se opět rozběhla 1. liga mužů, vedení vysokou výhrou potvrdily Hustopeče

1. liga mužů se opět roztočila na plné obrátky, vysoké výhry si zapsaly týmy Hustopečí, Strakonic i Bystřice pod Hostýnem, dva body ale vybojovaly i celky Zlína a Velké Bystřice.

Podzimní formu i postavení v tabulce potvrdili házenkáři Hustopečí i v prvním jarním souboji, tím spíš, že doma uvítali před zápasem předposlední tým tabulky Náchod. Náchodu nedali Hustopečští výraznější šanci, po poločase 19:16 ve druhé půli dominovali a nakonec vyhráli vysoko 37:25.

Ve Velké Bystřici to byl vyrovnanější souboj, Maloměřice zde podlehly čtyřbrankovým rozdílem, už o přestávce ale domácí vedli o tři branky a výhru si Hanáci pohlídali. Z posledního místa se razantně odpíchli házenkáři Zlína. Na Dvorem Králové vedli už o přestávce vysoko 14:5 a přestože Královédvorští manko ve druhé půli stahovali, uhlídali domácí přesvědčivou výhru 29:23. Z posledního místa je tak rázem veselejší osmé místo právě před Dvorem Králové, Náchodem i Jičínem, který si v tomto kole vybíral pauzu pro lichý tým.

Zlín slaví výhru nad Dvorem Králové. | Foto: Handball Club Zlín, facebook

V souboji celků ze špičky tabulky se poměřil Chodov se Strakonicemi a duel vyzněl jasně pro Strakonice. V poločase Chodovu Strakonice odskočily na 14:9 a ve druhém poločase byly Straky ještě suverénnější, když zvýšily náskok na třináct gólů. K cíli vylepšit zimní čtvrté místo tak Strakonice jistým krokem vykročily již v prvním souboji a polepšily si na třetí místo i zásluhou prohry maloměřického týmu ve Velké Bystřici.

Sousedé z tabulky se utkali v Bystřici pod Hostýnem. V úvodu zápasu to vypadalo pro Vršovice na ručník, vždyť po sedmi minutách hry prohrávaly 1:7! Zbraně ale Pražané nesložili a do přestávky se na domácí dotáhly na rozdíl gólu. O přestávce se ale Bystřičané opět vrátili do svého tempa i pohody a bratři Tillerové ve spolupráci s pivotem Salvetem a především posilami Valou, Hübnerem a Vlkem dovedli zápas k devítibrankovému vítězství. Navýšili tak rozdíl mezi horní šesticí tabulky a sedmým místem na tři body.