2.12.2018 otevřeno: 1157 x

Dalším pohárovým semifinalistou je Frýdek-Místek, vyřadil Lovosice

Házenkáři Lovosic nemají za sebou šťastný víkend. Po sobotní prohře v souboji s pražskou Duklou prohráli Lovci i čtvrtfinálové utkání Českého poháru ve Frýdku-Místku.

Český pohár mužů - čtvrtfinále:

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 36:31 (15:18)

Ve čtvrtfinále Českého poháru na sebe narazily v neděli 2. prosince družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a HK FCC Město Lovosice. I když Frýdecko-Místečtí proklamují, že se v této soutěži chtějí dostat co nejdále, začátek duelu tomu příliš neodpovídal. Domácí totiž do utkání vstoupili velice vlažně, za což je Lovosice trestaly. Po pěti minutách už tak vedly 4:1. Největší rozdíl ve skóre pak byl osm minut před koncem prvního poločasu. To hosté vedli dokonce 15:9. V závěru první půle však dokázal Frýdek-Místek snížit na rozdíl tří branek, tak po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 15:18.

Začátek druhého dějství vypadal přesně obráceně oproti úvodu první půle. Tato část utkání jednoznačně vyzněla pro domácí, kteří prvních jedenáct minut vyhráli poměrem 8:2, takže otočili průběh střetnutí ve svůj prospěch. Rozstřílel se Martin Kocich, který po změně stran nasázel Lovosicím sedm gólů. To za hosty se nejčastěji trefoval Václav Klimt, který skóroval celkem dvanáctkrát. Ani takto vysoký brankový příspěvek však Lovosicím nestačil. Od chvíle, kdy se Frýdek-Místek ujal vedení, nepřipustil žádné velké drama a dokráčel už k šestému vítězství v řadě, díky kterému si zajistil postup do semifinále Českého poháru.

Další čtvrtfinálové utkání Českého poháru mužů mezi Novým Veselím a Kopřivnicí je naplánováno na 5. prosince.

Nejlepší střelci: Klaban 8, Kocich 7/4, Strack 6 – Klimt 12/3, Motl 6, Konárik 5. Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 128.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Jsem moc rád, že jsme utkání nakonec dotáhli do vítězného konce a chtěl bych podotknout, že stejně, jako dnes prohrály Lovosice, jsme my prohráli u nich. Z tohoto pohledu je to 1:1. Upozorňovali jsme hráče, že Lovosice chtějí vyhrávat v každém utkání, a sice i v poháru, což se nedá říct o všech mužstvech. My jsme v první polovině měli problém s hlavou. Máme totiž v kádru dost mladých hráčů a bohužel ani starší tomu nepomohli. Po sérii vítězných utkání šli do zápasu s tím, že se snad ani nemůže nic stát. Jsem rád, že si kluci nakonec nechali říct a už do šaten jsme odcházeli s vizí, že se výsledek ještě dá otočit. Kdybychom prohrávali o pět a byli ještě v obraně, tak to mohlo být úplně jiné. Můj názor je ten, že bylo poznat, že Lovosice mají v nohách utkání na Dukle. I proto jsme na tom dnes byli kondičně lépe, než soupeř, což nebývá běžně zvykem v našich případech.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Nejprve bych chtěl pogratulovat domácímu kouči Jiřímu Kekrtovi k vítězství. Prohra mě velice mrzí, protože jsme tady v určitých chvílích podávali kvalitní výkon v obraně i v útoku, ale opět jsme se potýkali s tím, s čím se potýkáme pořád dokola. A sice s chybami, kterých jsme se dopustili. Dokážu akceptovat ty, ke kterým nás soupeř donutil, ale nedokážu akceptovat, že jsme během krátké chvíle přišli o náskok, který jsme si budovali celý první poločas. Takto jsme prohráli všechna venkovní utkání. A ze stejného důvodu jsme takto prohráli i dnes. Navíc, když jsme měli šance, tak jsme je neproměňovali a ještě se nám stávaly triviální technické chyby.Ať už přihrávka soupeři rovnou do ruky nebo klepnutí si míčem o nohu. Mrzí mě také zranění, která nás postihla, ale takto to zkrátka občas chodí. Dneska jsme se o výhru připravili sami, sami jsme se poslali dolů. V takovém případě pak síly ubývají rychleji. Během pěti minut jsme spadli úplně někam jinam než jsme pracovali v prvních třiceti minutách. V takových případech pak hlava začne fungovat jinak, než má. Určitě jsme dneska neprohráli kvůli tomu, že jsme včera hráli na Dukle.“