12.12.2009 otevřeno: 1361 x

Dukla ani podruhé se Zubřím neprohrála

Další atraktivní duel dnes nabídla házenkářská ZUBR Extraliga. V hale na Podvinném mlýně v něm přivítali házenkáři Dukly celek Zubří. V zápase, ve kterém bylo k vidění málo branek a hodně vyloučení, se nakonec radovali domácí házenkáři. Večer se pak hrálo utkání Jičín - Třeboň, ve kterém domácí jednoznačně zvítězili rozdílem deseti branek.

ZUBR Extraliga – 15.kolo

Dukla Praha – Zubří 22:20 (11:11)

V zápase, kterému by spíše slušela remíza, nakonec zvítězili domácí házenkáři o dvě branky. První poločas byl dlouho vyrovnaný, ale když hosté místo tyčí začali střílet branky, podařilo se jim odskočit na tříbrankový rozdíl 9:6 (22. minuta). Domácí trenér Pavel Pauza si pak vybral oddechový čas a i jeho pokyny vedly nakonec k poločasovému stavu 11:11. V začátku druhé půle pak domácí házenkáři zvrátili zápas na svoji stranu a byli to oni, kdo získal tříbrankové vedení 16:13. Po vyloučení jednoho ze zuberských hráčů pak toto vedení narostlo na rozdíl čtyř branek 18:14 a trenér Zubří Jiří Kekrt si vybral oddechový čas. Vyloučení tentokráte na straně domácích umožnilo Zubří snížit na rozdíl dvou branek 17:19, ale následně dostal pilíř obrany Říha svůj třetí dvouminutový trest a uviděl tak červenou kartu. Zubří ale využilo střelecké nemohoucnosti domácích (ti mezi 19.-27.minutou vstřelili jediný gól) a zdramatizovalo utkání snížením na 19:20. Hostující celek měl několik šancí na srovnávací branku, ale technické chyby a dvě jasné ale neproměněné vyložené šance udržovali domácí v těsném vedení. Za stavu 19:21 Zubří zariskovalo a z krásné nahazovačky snižoval Číp opět na rozdíl jediného gólu, na srovnání ale hostům zbývalo jen 15 sekund. Ty navíc rozkouskoval oddechový čas domácích, kteří zápas dovedli do vítězného konce 22:20 po první brance Kotrče.

Nejvíce branek Dukly: Polášek 7, Brabec 7/4, Rams 5

Nejvíce branek Zubří: Hrstka J. 9/3, Číp 4, Randýsek 3, Hrstka M. 3
Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4, vyloučení: 7 - 8 (ČK přímá Třeštík, ČK Říha), rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 380

Jičín - Třeboň 30:20 (14:7)

Domácí o svém vítězství rozhodli již vydařenou první půlí. V té nejprve získali vedení 6:3 a dalšími pěti brankami v řadě pak soupeři odskočili na 11:3. Rovněž se jim podařil vstup i do druhého poločasu, kdy během osmi minut utekli svému soupeři na jedenáctibrankový rozdíl 19:8. Nakonec domácí zvítězili o deset branek 30:20 a pojistili si tak sedmou příčku v tabulce ZUBR Extraligy.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 6, Chroustovský 5/2, Šulc 4/2

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 5, Naimann 5, Jordák 4

Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/1, vyloučení: 4 - 4 (ČK přímá Pristaš), rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 550