10.12.2009 otevřeno: 1546 x

Karviná potřetí padla, prohrála v Lovosicích

Atraktivní duel dnes čekal na diváky v Lovosicích i před televizními obrazovkami. Na sever Čech přijela Karviná, která dvakrát za sebou podlehla svému soupeři a dnes chtěla svoje zaváhání napravit.

ZUBR Extraliga - 15.kolo

Lovosice - Karviná 24:23 (12:10)

Drama do samého konce bylo podle předpokladů k vidění v Lovosicích. Oba týmy potřebovaly bodovat, Lovosice chtěly zmenšit mezeru mezi vedoucími celky, Karviná již potřetí za sebou nechtěla prohrát. Začátek zápasu přinesl výborné zákroky brankářů a tak nebylo divu, že branek přibývalo jen pomalu. Až v osmé minutě vstřelili hosté svůj první gól a srovnávali na 1:1. Domácí v 17.minutě vedli 6:5 a měli možnost přesilové hry 6 na 4. Hra v početní výhodě se ale domácím nedařila v celém zápase a Karviná sérií tří branek otočila na 8:6. Za stavu 7:9 se branková série podařila domácím a v poločase Lovosice vedly 12:10. Druhá půle byla nesmírně vyrovnaná, i když domácí v ní až na jedinou výjimku neustále vedli. Dvě minuty před koncem narostlo vedení Lovosic na 23:20, ale Karviná znovu dokázala srovnat 23:23. Vedení na stranu domácích získal nejlepší hráč Lovosic Motl a ani vzájemná potyčka několika hráčů, při které tři z nich dostali přímou červenou kartu na vítězství nic nezměnila. Karviná do posledních sekund nastoupila se šesti hráči, když brankáře Lefana vystřídal do útoku Požárek, ale technická chyba hostí definitivně rozhodla o vítězství Lovosic.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7, Kalous 4, Šuma 4/2

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 5, Sliwka 5/1, Zdráhala 4

Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1, vyloučení: 8 (ČK přímá Miler, Jablonka) - 8 (ČK přímá Sliwka), rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 450

Miler (Lovosice) a Sliwka (Karviná), právě jejich souboj skončil červenou kartou pro oba hráče